ארגון הנשים שבו אין דמי חבר, אבל יש דרישה ברורה: "לחשוב חיובי"

גולת הכותרת של הארגון All Ladies League הוא Women Economic Forum, מפגש נשים מובילות בכלכלה העולמית, שמתקיים אחת לשנה בהודו

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי-סובר

באחרונה ביקרו בישראל שתי נשים מעניינות שהגיעו מהודו — ד"ר ארבין אורורה, נשיאת אוניברסיטת Rai University בהודו, ושזיה אילמי, בעבר מגישת טלוויזיה ודמות מוכרת במדיה ההודית, שמשמשת כיום דוברת מפלגת השלטון בהודו (BJP).

השתיים הגיעו לביקור בן כ–36 שעות במסגרת סבב ערים בינלאומי גדול שכלל את איסטנבול, תל אביב, ורשה, רומא, מדריד, קזנבלנקה וליסבון. בכל עיר פגשו השתיים נשים שרוצות לדעת יותר על הארגון הבינלאומי ALL — All Ladies League, שהוקם לפני שלוש שנים בהודו. על אף שמדובר בארגון צעיר מאוד, כבר חברות בו 20 אלף נשים בכ–300 סניפים שונים בעולם.

צילום: אייל טואג

"כל סניף פועל בהתנדבות להעצמת הנשים במקום שבו הוא נמצא, ועל פי הצרכים המקומיים", הן אומרות. "יש מקומות שבהם נשים חזקות יותר מטפלות בצרכים של נשים מוחלשות בקהילה, במקומות אחרים מדובר בנטווקרינג עסקי, בסניף בסינגפור, למשל, חברות נשות היי־טק. כל מקום פועל על פי צורכיו, כשהבסיס הוא נשים עבור נשים, בכל צורה ובכל מקום, במטרה לפרוץ גבולות גיאוגרפיים וחברתיים וכן ומבני כוח מסורתיים שמשאירים נשים מאחור".

גולת הכותרת של הארגון הוא Women Economic Forum, מפגש נשים מובילות בכלכלה העולמית, שמתקיים אחת לשנה בהודו. הכנס הבא יתקיים במאי 2016, אליו יוזמנו גם נשים מובילות מישראל. "יש לי חזון אידיאליסטי של אנשים שחיים באהבה והרמוניה", אומרת אורורה. "אני לא תמימה לחשוב שהדרך לשם לא קשה. גם לנו בהודו יש לא מעט קונפליקטים, אבל נשים חזקות מכל מקום בעולם, שפועלות ביחד, יכולות לשנות מהלכים דרמטיים, קודם כל במדינה שלהן, ובאופן דיפוזי גם בעולם.

לדבריה, בארגון אין דמי חבר, אבל יש דרישה אחת ברורה: "לחשוב חיובי. יש לנו אפס סובלנות לחשיבה נגטיבית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker