רשף ביטחון מבקשת לעכב החזרת כספים לעובדיה - בתמיכת ההסתדרות

לטענת החברה יש עובדים שנמנים כיום עם חברי הקבוצה שאינם זכאים לפיצוי וכי בפסק הדין נפלו פגמים מהותיים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

חברת האבטחה והשמירה רשף ביטחון הגישה אתמול בקשה לבית הדין הארצי לעבודה כי יעכב את ביצוע גזר הדין המורה לה להחזיר לעובדיה 7 מיליון שקל בגין אי־הפרשה לפנסיה. ההסתדרות הצטרפה לבקשת החברה.

לפני כמה חודשים, בתום הליך משפטי שנמשך שבע שנים, קבע בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כי רשף ביטחון, חברה מקבוצת תגבור, תפצה חלק מעובדיה בסכום של 5.6 מיליון שקל, לאחר שנקבע כי לא הפרישה עבורם ב–2001–2008 כספים לזכויות פנסיה כחוק. הפסיקה התקבלה לאחר שמאבטח בחברה, מאיר פרץ, הגיש ב–2008, באמצעות עו"ד גל גורודיסקי, בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה, שאושרה. בשל פרק הזמן הארוך, הסכום המעודכן לפיצוי מהיום שבו הוגשה התביעה הוא 7 מיליון שקל.

עו"ד נחום פינברגצילום: ניר קידר

רשף ביטחון הגישה בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין. לטענת החברה, באמצעות משרד עוה"ד נחום פינברג, יש עובדים שנמנים כיום עם חברי הקבוצה שאינם זכאים לפיצוי וכי בפסק הדין נפלו פגמים מהותיים. החברה ציינה כי תערער על ההחלטה להכיר בתובענה כייצוגית וגם על פסק הדין. ההסתדרות טענה בתגובה, שהגישה באמצעות עוה"ד בעז בן צור ואלעד פלג, כי בית הדין שגה בהחלטתו לאשר את התובענה כייצוגית. עוד נטען כי יש להביא את המחלוקת לבירור בפני ועדת האכיפה שהוקמה מכוח ההסכם הקיבוצי הכללי לאכיפת זכויות עובדים, "ומכיוון שסיכויי הערעור שתגיש החברה גבוהים, יש לקבל את בקשת עיכוב הביצוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker