סכסוך עבודה בגולן טלקום; העובדים מאיימים לטרפד את המכירה

"הנהלת גולן טלקום מתנהלת בניגוד לדין, בכך שלא הודיעה לוועד העובדים על כוונה לבצע שינוי ארגוני", טוענים בהסתדרות הלאומית ■ יו"ר הוועד: "לא רק הלקוחות אינם פראיירים, אלא גם העובדים"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

ההסתדרות הלאומית הכריזה היום (א') על סכסוך עבודה בחברת גולן טלקום. לטענת הלאומית, כפי שנמסרה למשרד הכלכלה, "הנהלת גולן טלקום מתנהלת בניגוד לדין, בכך שלא הודיעה לוועד העובדים על כוונה לבצע שינוי ארגוני ועל כך שהיא מצויה בהליכי מכירה או מיזוג עם חברת תקשורת אחרת".

עוד טוענת הלאומית כי הנהלת גולן טלקום לא קיימה משא ומתן עמה ועם הוועד בנוגע להשלכות הצפויות של מכירת החברה והשפעת השינוי הצפוי על זכויות העובדים, תנאי עבודתם ומצבם העתידי – בניגוד לחובת הגילוי המוקדם וחובת תום הלב המוגבר החלים עליה.

מיכאל גולן בהשקת גולן טלקום, ב–2012צילום: תומר אפלבאום

המשמעות של ההכרזה על סכסוך עבודה היא שבתום תקופת "צינון" בת שבועיים (שתסתיים ב-6 בנובמבר) עובדי גולן טלקום יהיו רשאים לפתוח בשביתה או שיבושים - אם עד אז לא יתקיים משא ומתן בין הנהלת החברה לבין נציגיהם בנוגע לעתידם המקצועי לאחר מכירתה.

זו הפעם הראשונה שבה המוכרז סכסוך עבודה בגולן טלקום, שהוקמה לפני 3.5 שנים ונמצאת בבעלות מיכאל גולן (50%) קסבייה ניאל (30%) והאחים פריינטה (20%).

יו"ר ועד העובדים בגולן טלקום, הודיה אוהב שלום, אמרה: "הצטערתי לשמוע על הכוונה להעמיד למכירה את החברה, למרות המנכ"ל מיכאל גולן הבטיח לי שהחברה רק בודקת את תנאי השוק ובנוסף הוא הבטיח כי לא יעשה שום צעד למכירת לפני שיתוף העובדים והגעה להסכם עבודה קיבוצי"

יו"ר הוועד טענה כי "מדובר בזלזול חסר תקדים, במיוחד לנוכח העובדה שבחברה קיימת נציגות עובדים ולאחר שנמסרה לנו התחייבות כי לא ייעשו צעדים במחשכים. נעשה הכל כדי למנוע את מכירת החברה אם לא ייחתם קודם לכן הסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתנו ויבטיח שלא יהיו פיטורי עובדים בחברה. לא רק הלקוחות אינם פראיירים, אלא גם העובדים".

דובר גולן טלקום אמר כי החברה אינה מתכוונת לדון בנוגע לעובדים והמגעים עם נציגיהם באמצעות התקשורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker