סולחה סודית עם אבי ניסנקורן מחזירה את יו"ר סיעת הליכוד להסתדרות

עשרות אלפי שקלים מדמי החבר בהסתדרות ב-2012 מימנו לרועי שרעבי, יו"ר סיעת הליכוד לשעבר, שיפוץ משרדים, אירוע ברחובות וטיולי גיבוש בכנרת - מאז הוא הספיק לעבוד כיועצו של שר התיירות יריב לוין וכעת הוא שב להסתדרות

טלי חרותי-סובר

רועי שרעבי הוא שם מוכר בהסתדרות. עד חודש אפריל האחרון היה יו"ר סיעת הליכוד מרחובות גם חבר בקואליציית עוגנים שבראשה עומד אבי ניסנקורן, המנוהלת על ידי אחיו של עופר עיני.

לפני כחצי שנה הודיע שרעבי לניסנקורן כי הסיעה פורשת "החלטתנו נובעת מההתנהלות המאפיינת את הקואליציה בחודשים האחרונים, מאז כניסתך לתפקיד, התנהלות אשר מאופיינת במידור והדרה של השותפות הקואליציוניות, מחד, והובלת מהלכים אשר מהותם דאגה סקטוריאלית לוועדים החזקים על חשבון העובד הפרטי, מאידך" כתב שרעבי במכתב ההתפטרות. ניסנקורן לא נשאר חייב: "בתקופה האחרונה הנך בוחר לנהוג בדרך שאינה מכבדת. התנהלותך מבישה. אני מקבל את התפטרותך ורואה אותך משוחרר מכל תפקידיך".

 רועי שרעבי בימיו כנציג הליכוד בהסתדרות, 2008
רועי שרעבי בימיו כנציג הליכוד בהסתדרות, 2008

נדמה היה כי ניסנקורן נושם לרווחה. בסיעת הליכוד רק 11 נציגים מתוך 111 נציגי קואליציה המהווים רוב מוחלט מקרב 171 נציגי בינ"ה (בית נבחרי ההסתדרות). פרישתה לא היוותה כל סכנה לשלטונו המוחלט של ניסנקורן בהסתדרות. שרעבי גם היה מכוכבי דו"ח מבקר הפנים של ההסתדרות מ-2012: "הוחלט שיו"ר הסיעה (שרעבי) ישמש (גם) מנכ"ל הסיעה בשכר של 15 אלף שקל נטו, עד לבחירתו לתפקיד סגן יו"ר ההסתדרות ויו"ר אגף בהסתדרות", כתב המבקר על שרעבי, שנתן לעצמו משכורת וקיבל במהלך חמישה חודשים 20,600 אלף שקל ברוטו בחודש.

בתום אותם חודשים החל שרעבי לקבל את שכרו מההסתדרות. עוד הוחלט באותה ישיבה כי לקראת סיום תפקידו תיבחר "אלמונית למזכירת הסיעה בשכר כולל לחודש". מי האלמונית? מסתבר שמדובר בזוגתו של שרעבי. יו"ר הסיעה גם לא חסך על שיפוץ המשרדים הקיימים במצודת זאב. "עבור ריהוט משרדי שולמו 6,744 שקל, ללא פרטי הריהוט שנרכש, וללא הצעות מחיר נוספות", כך הדו"ח.

עופר עיני עם אבי ניסנקורן, ביום שבו הכריז עיני על פרישתו
עופר עיני עם אבי ניסנקורן, ביום שבו הכריז עיני על פרישתוצילום: מוטי מילרוד

עבור השיפוץ עצמו שילמו דמי החבר 40,905 שקל נוספים. במארס 2012 , מפרט הדו"ח ,שילמה הסיעה 51 אלף שקל עבור אירוע מרכזי שנערך ברחובות – עירו של שרעבי – שנועד לגיבוש הסיעה, אבל יותר מעניין היה "גיבוש הסיעה באזור הכנרת", בו השתתפו שני חברי הנהלה ויו"ר הסיעה. הם לנו בכפר נופש, יחד עם בנות הזוג, ששילמו על התענוג מכיסן, ועבור הגיבוש הזה שילמה הסיעה 15,300 אלף שקל. "יו"ר הסיעה מסר שמטרת האירוע היתה לצאת לגיבושים עם חברי הסיעה בצפון הארץ", כך נכתב בדו"ח אך "משרד המבקר לא קיבל כל מסמכים על הפעילות". על אף הדו"ח החמור לא ננקטו נגד שרעבי כל הליכים.

בחודש מאי האחרון הפך שרעבי ליועצו של שר התיירות יריב לוין. המינוי, כפי שפורסם באתר וואלה, נתקל בלא מעט התנגדות עקב עברו של שרעבי שנאשם ב-1997 בדקירת אדם במועדון שהיה בבעלותו. מלשכת השר נמסר אז כי "שרעבי שילם את חובו לחברה".

מסתבר שהפרישה של שרעבי וסיעת הליכוד לא השאירה את ניסנקורן אדיש. חלפה חצי שנה ולאחרונה נערכה סולחה סודית בין השניים כשהסיעה, והיו"ר, עושים את דרכם חזרה לקואליציה. "זה לא מפתיע" אומר גורם מקורב, "ניסנקורן לא זכה בבחירות בזכות עצמו אלא קיבל את התפקיד מידיו של עופר עיני. עד לבחירות הבאות שייערכו ב-2017, אז יעמוד בפעם הראשונה לבחירה, הוא זקוק לתמיכת כלל בעלי העניין בהסתדרות. הוא יעשה הרבה כדי שכולם יתמכו בו".

ניסנקורן כבר הוכיח כי הוא לא מושך את ידו מן הפוליטיקה. אחרי שבחש היטב בבחירות ליו"ר הקק"ל, כדי לסייע למועמדו של בוז'י הרצוג, דני עטר, נגד המועמד של שלי יחימוביץ', מסתבר שהוא דואג גם לשימור כוחו בבית.

מטעם ההסתדרות לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker