הנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה מזהירה מחשש לפגיעה בתנאי העסקת העובדים הערבים

על רקע הנחיות של רשויות מקומיות לשנות את תנאי העבודה של עובדים ערבים, פנתה הנציבות אתמול (ד') למרכז השלטון המקומי במכתב שעוסק בחשש לאפלייה לכאורה נגד העובדים הערבים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה שלחה אתמול (ד') מכתב ליו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, בעניין תופעת שינוי תנאי העבודה של עובדים ערבים והגבלת כניסתם למקומות העבודה שלהם לנוכח המצב הביטחוני, ברשויות מקומיות שונות כמו מודיעין, רחובות, וגבעתיים.

במכתב צוין כי ההנחיות להגביל את כניסת העובדים הערבים ולשנות את זמני עבודתם בשל מוצאם עולות לכדי אפליה ומנוגדות לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, שאוסר על אפליה מחמת לאום.

עוד צוין במכתב כי "בזמנים מתוחים אלו אנו פונים אליכם לחתור לסובלנות ושוויון כלפי כלל אזרחי מדינת ישראל, יהודים וערבים, לפעול להרגעת הרוחות ולא לנקוט בצעדים קולקטיביים אשר פוגעים בכלל האוכלוסייה הערבית".

בעמותת סיכוי ששלחה בשבוע שעבר בקשה לנציבות להתערב בתופעה ולמנוע פיטורים או פגיעה בזכויות העובדים, נמסר כי "ניתן להבין את הפחד והמתח שחווים הורים בימים אלה - אך לא ניתן לקבל או להבין פגיעה בתנאי עבודה ובזכויות של עובדים רק בגלל שהם ערבים אנו מצפים משר הכלכלה ומהיועץ המשפטי לממשלה, לפעול לביטול ההנחיות הלא חוקיות הללו ולהבטיח שאלו לא יישנו ברשויות המקומיות ברחבי הארץ".

ממרכז השלטון המקומי נמסר בתגובה: "מרכז השלטון המקומי ערך בימים האחרונים כנס בהשתתפות עשרות ראשי רשויות ערביות ויהודיות כדי לפעול בשיתוף פעולה בשעות חירום ולפעול להרגעת הרוחות ושמירה על הדו קיום. בעת הזו, אנו פועלים יחד כדי להגביר את השמירה במערכות החינוך בכל רחבי הארץ ולדאוג לביטחונם של כלל תושבי מדינת ישראל, וזאת לרבות מעונות היום המצויים תחת אחריות וסמכותם של משרד הכלכלה. יחד עם זאת, מרכז השלטון המקומי הינו מלכ"ר שאיננו רגולטור ואין בסמכותו לפקח על הרשויות המקומיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker