עובדי הניקיון בבתי חולים של הכללית יעברו להעסקה ישירה בעלות של 5 מיליון ש'

ההסכם נוגע להעסקה ישירה של עובדי הניקיון בבתי החולים בלבד ולא במרפאות ■ גורמים בשירות בריאות כללית מסרו שהקופה, הנמצאת בגירעון מתמשך, תדרוש ממשרד האוצר שיקצה משאבים למימון ההסכם עם ההסתדרות

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

ההסתדרות והנהלת שירותי בריאות כללית חתמו אתמול על הסכם המעביר להעסקה ישירה את 1,200 עובדי הניקיון המועסקים בבתי החולים של הכללית, החל מ-2016. כיום עובדים אלה מועסקים כעובדי קבלן באמצעות חברות חיצוניות, בתנאים הנחותים בהרבה מאלה של העובדים הקבועים בבתי החולים.

מנכ"ל שירות בריאות כללית, אלי דפס, העריך שעלות ההסכם תגיע לכ-5 מיליון שקל בשנה, מכיוון שיחול גידול בשכרם, בתנאים הסוציאליים ובהפרשות הפנסיוניות עבור העובדים.

קופת חולים כלליתצילום: ניר קידר

לדבריו, ההסכם נוגע להעסקה ישירה של עובדי הניקיון בבתי החולים בלבד ולא במרפאות. "עובדי הניקיון בבתי החולים עוסקים למעשה במניעת זיהומים ומחלות, תחום שנחשב לחלק מהליבה המקצועית של בתי החולים, שלא כמו עובדי הניקיון במרפאות, שעבודתם חשובה אך אינה חלק מליבת הפעילות של המרפאה", אמר דפס.

גורמים בשירות בריאות כללית מסרו שהקופה, הנמצאת בגירעון מתמשך, תדרוש ממשרד האוצר שיקצה משאבים למימון ההסכם עם ההסתדרות. "שר האוצר משה כחלון עצמו מצדד בהסכם, אז אין סיבה שלא נקבל הקצבה לנושא", הם אמרו.

ההסכם שנחתם עתה בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן להנהלת הכללית, לו שותף יו"ר הוועד הארצי של עובדי הכללית פרוספר בן חמו, הוא מקביל להסכם דומה שנחתם בין ניסנקורן לבין שר האוצר כחלון ביולי האחרון. על פי אותו הסכם, במהלך 2016 ייקלטו להעסקה ישירה עובדי הניקיון המועסקים בבתי החולים הממשלתיים. מעתה עובדי הניקיון בכל בית חולים ייוצגו על ידי ועד עובדים, הם יקבלו קביעות אחרי תקופת מעבר של כמה חודשים והליך פיטוריהם בשל בעיות משמעת, ככל שיהיו, יהיה מסובך.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן אמר כי חתימת ההסכם היא "בשורה לעובדי הניקיון בבתי החולים, שמלאכתם אינה נופלת בחשיבותה מזו של כל עובד קבוע אחר". לדבריו, ההסכם יאפשר צמצום של פערי השכר בין עובדי הניקיון ליתר העובדים בבתי החולים. עוד הוא אמר שההסתדרות תפעל כדי להגיע להסכמים דומים שיש בהם כדי להפחית את תופעת ההעסקה הפוגענית במשק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker