הנשים נשארו מאחור

למרות הפסימיות, בשורה טובה עשויה להגיע בזכות ההשכלה ■ בשנים האחרונות מדווחת מערכת ההשכלה הגבוהה כי נשים הן רוב בקרב מסיימי התואר הראשון, ולעתים גם בקרב מסיימי התואר השני

טלי חרותי-סובר

את סיפור האי־שוויון בין נשים לגברים בשוק העבודה הישראלי מספר תרשים אחד שפירסמה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

התרשים הזה מציג את התפלגות הנשים והגברים בקרב העובדים השכירים בישראל, לפי גובה שכרם. רואים בו כי ככל שרמת ההכנסה מטפסת - כך שיעור הנשים יורד. בעשירון השני של העובדים השכירים, למשל - אפשר לקרוא למי שנכללים בו "עובדים עניים" - רק 33% הם גברים, לעומת 67% נשים. בעשירון העליון של השכירים, התמונה הפוכה: 76% מהעובדים הם גברים, ואילו נשים הן רק 24%. המשמעות ברורה: את המשכורות הגבוהות בישראל מקבלים בעיקר גברים, בעוד נשים נותרות מאחור.

מנהלת במשרד
מדריך רכש חברתי חדש בלשון נקבה

בשנים האחרונות שמחנו לראות עלייה מתונה אך קבועה במשכורות הנשים לעומת הגברים. לא שהפער משמח באמת - גם בשנים הטובות הוא 33%, אבל המצב טוב יותר יחסית ל-1990, אז הוא היה 42% ויותר. הצמצום האטי של הפער נבע מקידום נשים לתפקידים בכירים, ומהעובדה שיש יותר ויותר נשים בעמדות כוח ובמשכורות גבוהות. אבל דווקא ב–2014 הפער הפסיק להצטמצם, ואף גדל מעט. אם זו לא טעות סטטיסטית שתיעלם בשנה הבאה, ייתכן שאנחנו רואים כאן את תוצאות ההתנהלות של שוק העבודה העכשווי בישראל.

נתוני התעסוקה בישראל מעודדים לכאורה: שיעורי ההשתתפות בכוח העבודה מטפסים, ורמת האבטלה נמוכה במיוחד. עם זאת, בדיקת עומק של המצטרפים החדשים לשוק העבודה מגלה כי אלה מגיעים מתחתית השוק, ולא מראשו. רוב המצטרפים החדשים הם המגזרים שהיו בחוץ עד השנים האחרונות - ערבים, חרדים וגם נשים. כשאלה נכנסים לשוק העבודה, הם לא נהנים מהמשכורות הגבוהות שאפשר להשיג עם השכלה או מומחיות מיוחדת. רבים מהם מועסקים בשכר המינימום, ונשים הן חלק ניכר מהם. ניתן לראות עדות לכך בעלייה שחלה במספרם של עובדי הקבלן - לא בתחומי הניקיון או השמירה, אלא דווקא בסיעוד ובהוראה, מקצועות שבהם יש עדיין רוב נשי. עבודת הקבלן, שמחליפה העסקה ישירה, גוררת עמה שכר נמוך יותר.

בשורה טובה עשויה להגיע בזכות ההשכלה. בשנים האחרונות מדווחת מערכת ההשכלה הגבוהה כי נשים הן רוב בקרב מסיימי התואר הראשון, ולעתים גם בקרב מסיימי התואר השני. אם ההשכלה תביא משכורות גבוהות יותר, הפערים ייסגרו מהר יותר. אלא שכאן יש לזכור עובדה מצערת: את המשכורות הגבוהות באמת בשוק הפרטי מקבלים אנשי היי־טק, ובענף זה יש עדיין יש רוב גברי גדול - כמו גם בין לומדי מתמטיקה ברמה של חמש יחידות. כדי שהפערים יוכלו להיסגר, יש צורך ביותר בנות שילמדו כבר בתיכון את מה שישמש אותן אחר כך בשוק העבודה ה"גבוה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker