עובדת נובל אנרג'י פוטרה למרות שהצהירה שהיא בהריון; הבוסים לא האמינו לה

ח' טענה בשימוע שהיא בהיריון, ובכל זאת ביום בו שלחה את האישורים הרפואיים לכך - קיבלה את מכתב הפיטורין ■ ח' הגישה כתב תביעה לבית הדין האזורי לעבודה ■ נובל אנרג'י: "תגובתנו תינתן בבית המשפט"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ח', בת 31 מתל מונד, עבדה בנובל אנרג'י בתפקידי אדמינסטרציה במשך 3 שנים ופוטרה מתפקידה בחודש אפריל השנה, למרות היריונה. העובדת פוטרה יחד עם 6 עובדים נוספים במסגרת גל קיצוצים בחברה.

ח' טוענת שזומנה לשימוע ב-12 לאפריל (יום חמישי) וכי במהלכו הודיעה לה ההנהלה על הפסקת העסקתה. כשטענה שהיא בהיריון, ההנהלה לא האמינה לה והיא התבקשה להביא אישורים רפואיים עד יום למחרת. מיד אחרי סוף השבוע, כשהשיגה את כל האישורים הנדרשים ושלחה אותם, קיבלה ח' את מכתב הפיטורים. החברה לא הציגה בפניה היתר ממשרד הכלכלה לפיטורי עובדת בהיריון, כנדרש בחוק.

ייחלתי למערכת בריאות שמסתכלת לא רק על המרכיבים הגופניים של ההיריון שלי, אלא גם על אלה הרגשיים והפסיכולוגיים
הריון בזמן הלא נכון?

ח' הגישה כתב תביעה באמצעות עורך דין לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בחודש מאי. עד היום לא התקיים דיון מכיוון שהחברה ביקשה הארכה מבית המשפט למתן כתב ההגנה כבר 3 פעמים. המועד האחרון נקבע ל-1 בנובמבר.

פיטורים לא מוצדקים של נשים בהריון הן הסיבה השכיחה ביותר מבין התלונות המגיעות בכל שנה לנציבות שויון הזדמנויות בעבודה. בדו"ח האחרון משנת 2014 נחשף כי 34% מהנשים שפוטרו והתלוננו הופלו על רקע היריון. עובדת בהריון ניתן לפטר רק באישור מטעם משרד הכלכלה, אלא שמעסיקים רבים לא טורחים כלל לבקש אותו. 

מחברת נובל אנרג'י נמסר כי "פיטוריה של העובדת היו כדין ועל פי הוראות החוק ונובל דוחה את כל הנטען כנגדה בעניין. תגובתה של נובל תינתן במסגרת ההליך המשפטי, המתנהל בהתאם ללוחות הזמנים של בית הדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker