הסטודנט ח"כ איוב קרא הגיש שתי עבודות - שלא הוא כתב

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי הודה כי לא כתב שתי עבודות שהגיש בתואר שני באוניברסיטת תל אביב, ונדרש לעבור שוב את הקורסים ■ קרא: "המרצה התנכל לי בשל דעותי הפוליטיות" ■ האוניברסיטה: "העונש מידתי"

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בקיץ 2013 שלח ד"ר גל אלון, מרצה בתוכנית המנהלים של בית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב, תלונה לוועדת המשמעת, ובה טען כי אחד התלמידים - עורך דין, חבר בלשכת עורכי הדין וכיום סגן השר לשיתוף פעולה אזורי; איוב קרא (הליכוד) - הגיש עבודה שלא הוא כתב. איך ידע זאת אלון? פשוט מאוד: העבודה היתה למעשה מסמך אסטרטגי שנכתב במשרד ראש הממשלה תחת המנכ"ל לשעבר רענן דינור, ואחד מכותביו היה אלון עצמו.

ועדת המשמעת באוניברסיטה היתה סלחנית מאוד כלפי קרא. הוא לא הודח מהתוכנית, אלא אושר לו לעבור את הקורס בשנית.

איוב קראצילום: טס שפלן

הסיפור התפרסם בעבר, אלא שכעת נודע כי לא היה זה המקרה היחיד, ובקורס נוסף באותה תוכנית חתם קרא על עבודה שלא הוא כתב. כשנשאל בנושא על ידי המרצים בקורס, הוא אפילו לא הכחיש. גם הפעם היתה האוניברסיטה סלחנית באופן מיוחד - וקרא נאלץ לעבור את הקורס בשנית.

קרא קיבל לבסוף תואר שני במדיניות ציבורית. מכיוון שהוא מקבל כיום שכר בכירים, שאינו מושפע מרמת ההשכלה, התואר אינו מקנה לו תוספת שכר.

מלשכתו של קרא נמסר: "קרא עשה בדיוק מה שביקשה ממנו האוניברסיטה, לרבות חזרה על קורסים. הוא עמד במטלות כמתחייב והוסמך בהתאם לדרישות התוכנית. הטענות הועלו על ידי מרצה באוניברסיטה שהיה מקורב לאהוד אולמרט, וניסה להתנכל לסגן השר בשל דעותיו הפוליטיות".

אף שקרא מודה כי חזר על כמה קורסים, הדוברת מסרה כי "לאוניברסיטה ידוע על מקרה אחד, על העבודה שהוגשה ביולי 2012. לאחר שהתברר שקיימת בעיה, התלמיד לא קיבל ציון על הקורס. ועדת ההוראה שהתכנסה בעניינו באפריל 2013 קבעה כי על התלמיד ללמוד קורס חלופי. כלומר הוועדה פסלה הלכה למעשה את הקורס. בנסיבות הכוללות של המקרה כפי שהתבררו על ידי רשויות המשמעת, הוחלט כי פסילת הקורס היתה עונש מידתי על הפרת הוראות בעבודה, והוחלט לפיכך שלא לקיים הליך משמעתי נוסף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker