הקליניקות למשפטים באוניברסיטת תל אביב מאיימות לשבות מיום ראשון

דורשים כי שכרם יועלה ב-27% לנוכח השכר הירוד שהם מקבלים לעומת שאר אנשי הסגל באוניברסיטה ■ עורכי הדין הקליניים מנחים סטודנטים בקורסים המשלבים בין לימוד אקדמי בנושאי משפט ושינוי חברתי לבין עבודה מעשית

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עורכי הדין המנהלים את הקלניקות בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב מאיימים שלא לפתוח ביום ראשון הקרוב את שנת הלימודים בקליניקות, אם הנהלת האוניברסיטה לא תעלה משמעותית את שכרם.

עורכי הדין הקליניים מנחים סטודנטים בקורסים המשלבים בין לימוד אקדמי בנושאי משפט ושינוי חברתי לבין עבודה מעשית, הכוללת סיוע לאוכלוסיות מוחלשות בישראל. מדובר בקורסים בהיקפים של עד 8 שעות סמסטריאליות לקורס. מערך הקליניקות באוניברסיטת תל אביב הוקם בשנות ה-90 ונחשב למוביל בקרב מערכי הקליניקות המשפטיות במוסדות להשכלה גבוהה.

בפגישותיהם עם מנכ"ל אוניברסיטת תל אביב מוטי כהן, דרשו עורכי הדין הקליניים כי שכרם יועלה ב-27%, לנוכח השכר הירוד שהם מקבלים, לדבריהם לעומת הסגל הבכיר וגם הסגל הזוטר.

אוניברסיטת תל אביב (למצולמים אין קשר לכתבה)צילום: דודו בכר

לטענתם שכרם נמוך בכמה אלפי שקלים גם לעומת עורכי הדין המועסקים במשרדי עריכת דין. ואולם הצעתו של כהן הסתכמה בתוספת של 6%. נראה שעד שעות ספורות לפני פתיחת שנת הלימודים יימשכו המגעים בין הנהלת האוניברסיטה לעורכי הדין הקליניים, במאמץ להגיע לפתרון שימנע את פרוץ השביתה.

"חלק מעורכי הדין הקליניים מועסקים באוניברסיטה עם ותק של 10 ואף 15 שנים ושכרם הוא כשל עורך דין המועסק שנה ראשונה במשרד בינוני – גדול. אנו דורשים למסד את מעמדנו ודורשים ששכרנו יושווה לזה של המורים, שהם סגל אקדמי שאינו חוקר ואינו בעל דוקטוראט", אמרה עוה"ד עדי ניר בנימיני מוועד הפעולה של עורכי הדין הקליניים.

לדבריה, דקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטה, פרופ' רון חריס, מוכן לגיבוש מתווה להעלאת השכר וקידום בדרגות של הקלינאים, ואולם המנכ"ל כהן בולם את המהלך.

בתגובה מסרה הנהלת אוניברסיטת תל אביב: "עורכי הדין המנהלים את הקליניקות למשפט פנו להנהלת האוניברסיטה למיסוד העסקתם וקביעת בסיס חדש לשכרם, שמשמעותו תוספת של 30%. לצערנו, אילוצי התקציב של האוניברסיטה אינם מאפשרים עדכון בסדר גודל שכזה. האוניברסיטה מעריכה את תרומתן הרבה של הקליניקות להרחבת בסיס הידע וההבנה של בוגרי הפקולטה למשפטים וקוראת לנציגות עורכי הדין לחדול מאיום השביתה ולחזור לשולחן המשא ומתן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker