תסבוכת באמדוקס: ההסתדרות והוועד הפנימי טוענים כל אחד שהם הארגון היציג

נציגי ההסתדרות טוענים כי הוועד הפנימי הוקם במטרה לעצור את התאגדות העובדים במסגרתה ■ "אנחנו, בוועד העצמאי, מסתפקים בגביית 0.3% בלבד מהשכר", אומר ליאור בטנשטיין שעומד בראש הוועד הפנימי

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור

ההסתדרות הודיעה היום (ג') שהיא ארגון העובדים היציג בחברת ההיי טק אמדוקס ישראל. במכתב ששלח יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והיי טק בהסתדרות, יקי חלוצי, להנהלת החברה הוא כתב כי מעל שליש מעובדי אמדוקס הודיעו על הצטרפותם להסתדרות.

ההסתדרות אומרת שהיא עמדה בתנאי הסף  שקובע החוק ולפיו היציגות של ארגון עובדים היא מוכרת אם לאותו ארגון הצטרפו לפחות שליש מעובדי החברה. לדברי חלוצי, מהלך ההתארגנות של עובדי אמדוקס במסגרת ההסתדרות החל על רקע רצונם של העובדים להגביר את ביטחונם התעסוקתי ולשפר את תנאי שכרם.

מתחם אמדוקס ברעננהצילום: ריט 1

בראש הוועד הזמני שהקימה ההסתדרות עומד אורי פנחסי, העומד בראש צוות של כמה עשרות עובדים באגף ה-IT של החברה. לדברי פנחסי, "ההתאגדות שלנו צמחה מלמטה, מעובדי אמדוקס שרוצים לשמור על החברה וגם להיות פעילים למען רווחתם של כלל העובדים. לדבריו, הוועד יפעל לפתיחת משא ומתן עם הנהלת אמדוקס לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי ראשון בחברה.

ואולם הודעת ההסתדרות על כך שהיא הארגון היציג באמדוקס יוצרת תסבוכת לא פשוטה בחברה. כבר לפני כמה חודשים קם בחברה ועד פנימי, שאינו קשור להסתדרות, הטוען כי מעל שליש מעובדי אמדוקס הצטרפו לשורותיו. בראש הוועד עומדים דן הוד וליאור בטנשטיין, העובדים במחלקה לפיתוח עסקי של החברה.

לדברי בטנשטיין, "אנו ריכזנו מספר גדול יותר של חתימות עובדים מאשר הוועד של ההסתדרות. הנהלת החברה, שלא הכירה עדיין באף אחד משני הוועדים, תצטרך להחליט מה לעשות. אני לא רואה סיבה שהעובדים יתמכו בוועד של ההסתדרות, שהיא גוף שמנהל מאבקים שרובם אינם קשורים לעובדי אמדוקס".

עוד טען בטנשטיין שאם הוועד של ההסתדרות יקבל הכרה ויהפוך לגוף יציג של עובדי החברה, עובדי אמדוקס יצטרכו לשלם להסתדרות 30 שקל בחודש, ובסך הכך 7 מיליון שקל בשנה ועוד 0.4% מהשכר לקופת הוועד. "אנחנו, בוועד העצמאי, מסתפקים בגביית 0.3% בלבד מהשכר למימון הפעילות", הוא אמר.

נציגי ההסתדרות טוענים כי הוועד הפנימי הוקם במטרה לעצור את התאגדות העובדים במסגרתה. לדבריהם, כי לאחר שהמחלקה המשפטית של ההסתדרות הגישה עתירה בנושא לבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב, נפסק בחודש אוגוסט שהוועד הפנימי אינו ארגון עובדים ונאסר על הנהלת החברה להכיר בו ככזה ולנהל עמו מו"מ על הסכם קיבוצי.

אמדוקס ישראל, מקבוצת אמדוקס העולמית, מעסיקה בארץ 4,700 עובדים, רובם במרכז הפיתוח ברעננה, בעוד יתר העובדים מועסקים בחיפה, בנצרת ושדרות. זו אחת מחברות היי טק הראשונות והגדולות בישראל והעיקר פעילותה בתחומי הבילינג, מערכות מידע ופיתוחים לחברות תקשורת וסלולר בעולם ובישראל.

מאמדוקס ישראל נמסר בתגובה: "בנוסף להודעה הקודמת של הוועד הפנימי על היותו הארגון היציג, קיבלנו הודעה מההסתדרות שלטענתה היא הארגון היציג. ביקשנו מההסתדרות את טפסי ההצטרפות עליהם חתמו העובדים, כדי לבדוק את טענתה. בנוסף לכך, בשבוע הבא יתקיים בבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב הערעור שהגיש הוועד הפנימי באמדוקס, המבקש להכיר בו כארגון היציג. הנהלת החברה תמשיך ותפעל כחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker