בית הדין לעבודה הורה לדואר ישראל: להחזיר את סמנכ"ל הלוגיסטיקה הזמני לתפקידו

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע: האופן שבו סיימה חברת דואר ישראל את המינוי הזמני בוצע שלא כדין. חברת דואר ישראל: "מכבדים את החלטת בית המשפט"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קיבל את תביעתו של גדי כרמלי, ששימש כסמנכ"ל לוגיסטיקה זמני בחברת דואר ישראל, והורה להחזירו לתפקיד. בית הדין קבע כי האופן שבו סיימה חברת דואר ישראל את המינוי הזמני בוצע שלא כדין. בית המשפט קבע כי יש לבטל את החלטת הנהלת חברת הדואר והורה להחזיר את כרמלי למלא את תפקידו לאלתר עד למינוי סמנכ"ל לוגיסטיקה קבוע. בנוסף, חייב בית הדין את הדואר בהוצאות משפט בסך 20 אלף שקל.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטייןצילום: טס שפלן

כרמלי, ששימש מנהל נכסים בחברת הדואר, מונה בתחילת 2014 לתפקיד ממלא מקום סמנכ"ל לוגיסטיקה זמני. מילוי המקום היה אמור להימשך לשלושה חודשים, עד למינוי סמנכ"ל לוגיסטיקה קבוע. לאחר סיום שלושה חודשים, האריך דירקטוריון הדואר את תקופת המינוי הזמני שלו ב-6 חודשים נוספים, ולאחר מכן הציע להאריך את המינוי עד לגיוס סמנכ"ל קבוע.

באוגוסט 2015 ביקש מנכ"ל חברת הדואר, דני גולדשטיין, מכרמלי לסיים את תפקידו כממלא מקום סמנכ"ל לוגיסטיקה ולחזור לתפקידו המקורי כמנהל נכסים, למרות שעדיין לא מונה סמנכ"ל לוגיסטיקה קבוע. חברת הדואר טענה כי הארכת תקופת המינוי עד למינוי סמנכ"ל קבוע הייתה בגדר המלצה של המנכ"ל בלבד שלא אושררה כנדרש, ומכאן שלא הייתה כל מניעה להפסיק את כהונתו הזמנית.

בית המשפט החליט כי אין בידיו לקבל את טענת החברה כי המלצתו של המנכ"ל לא אושררה כדין, ושלא הונחו בפניו ראיות לכך שנדרש אשרור. בנוסף, ציין בית המשפט כי מכיוון שכרמלי משמש בתפקידו במינוי זמני הרבה מעבר לתקופה הקצובה האפשרית או המקובלת בחברה ציבורית כמו חברת הדואר, מתעצם הצורך לערוך לו שימוע כדת וכדין.

לדברי בית המשפט, התנהלותו של מנכ"ל חברת הדואר, דני גולדשטיין, בעניין הפסקת כהונתו של כרמלי הותירה סימן שאלה ביחס למניע האמתי להפסקת כהונתו במועד ובאופן בו הופסקה. "למען הסר ספק", מציין בית המשפט, "מנכ"ל החברה רשאי גם רשאי לבצע שינויים כאלה ואחרים, אלא שזכותו זו אינה גוברת על חובתו למלא אחר הוראות החוק, לרבות שמירה על זכויותיהם של מי שעשויים להיפגע מהחלטותיו".

עו"ד שלמה בכור ייצג את כרמלי בתביעה שהגיש לבית המשפט. מדואר ישראל נמסר כי "החברה מכבדת את החלטת בית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker