עקב המתיחות הביטחונית: דרעי אישר זמנית להאריך שעות העבודה של המאבטחים

המהלך קודם בתיאום עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מטרת ההסדר היא ליצור איזון בין שמירה על זכויות עובדים לבין העלייה בביקוש"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

לאור המחסור במאבטחים ולאחר פנייה מאת ארגון חברות השמירה בישראל ומגורמים במשטרה ובמשרד לביטחון פנים, אישר שר הכלכלה אריה דרעי, היתר כללי להעסקת עובדים בשמירה בשעות נוספות.

האישור התקבל אחרי הערכת מצב שהתקיימה ביום חמישי, ובתיאום עם המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל ולאחר היוועצות עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. ההסדר קובע כי למשך החודש הקרוב בלבד ניתן יהיה להעסיק שומרים ומאבטחים במשך של עד 14 שעות ביום עבודה ולא יותר מ-37 שעות בשבוע.

צילום: ניר קידר

מטרת ההסדר היא ליצור איזון בין הצורך במשק לעובדים בשמירה נוכח האירועים הביטחוניים האחרונים לבין שמירה על זכויות העובדים, טענו במשרד הכלכלה וביקשו להדגיש כי ההעסקה לפי תנאי ההיתר החדש תתבצע בהסכמת העובד בלבד וכי כל עובד שיועסק מעבר ל-12 שעות ביום יקבל הפסקה נוספת בת חצי שעה. ההיתר יחול רק על עובדים המועסקים לא יותר מ-6 ימים בשבוע.

ממשרד הכלכלה נמסר כי "בשלב זה  ניתן היתר לחודש בלבד בכדי לענות על צרכי הביטחון הדחופים. לקראת פקיעת תוקף ההיתר תתבצע הערכת מצב מחודשת עם הגורמים המקצועיים ותתקבל החלטה בהתאם".

שר הכלכלה, אריה דרעי, מסר כי "בעקבות הביקוש הגובה לאבטחה בימים אלו, אישרתי הרחבת העסקת המאבטחים במשך של שעתיים נוספות בכל משמרת. עם זאת, נקפיד לפקח ולאכוף את תנאי העסקת המאבטחים, לרבות מנוחה נוספת בגין הרחבת שעות ההעסקה והמעסיקים מחויבים במתן מלוא הזכויות למאבטחים ובהתאם לחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker