טלי חרותי-סובר

מי היה מאמין שיותר ויותר בני נוער ירצו לדחות את הגיוס לצה"ל כדי "לתת" שנה מחייהם לקהילה? מסתבר שזהו המצב היום, כאשר שמספר המבקשים להתנדב עולה על מספר התקנים שהמדינה מקצה, ועבורם היא משלמת.

בשבוע הבא יתקיים כנס ארצי ראשון לנושא שנת השירות בישראל. הכנס הוא יוזמה של האתר שינשינים ומקיף ח' אשדוד וצפויים להשתתף בו 800-1000 בני נוער מכל רחבי הארץ. מטרת הכנס היא קידום המודעות הציבורית לנושא על מנת להרחיב את מפעל שנת השירות; חשיפת כל מקומות ההתנדבות הפתוחים לכולם במקום אחד; הרחבת מעגלי המתנדבים לשנת שירות לערים ולפריפריה.

קומונה של שנת שירותצילום: אייל טואג

מפעל שנת השירות הוא במובנים רבים תהליך בו הפרה רוצה להניק יותר משהעגל רוצה לינוק. בשנים האחרונות מספרם של בני הנוער המבקשים להתנדב גדל בהתמדה אבל היצע מקומות ההתנדבות קטן יחסית לביקוש בשל תיקצוב נמוך מטעם המדינה. הכנס מתקיים בסימן המאבק הציבורי- התקשורתי המוצלח, שהתנהל בחודשים האחרונים והוביל להכרזת שרי הכלכלה והחינוך על הגדלת תקציב מפעל שנת השירות ב-28 מיליון שקל.

לדעת מארגני הכנס, הגדלת התקציב היה צעד ראשון וחשוב, אולם עוד ארוכה הדרך למציאות בה כל תיכוניסט המבקש לדחות את גיוסו ולהתנדב - יכול לעשות זאת.

הגופים שיציגו את את מקומות ההתנדבות כוללים 23 תנועות נוער וגופי התנדבות : הנוער העובד, בני עקיבא, החברה למתנ"סים, השומר החדש, המחנות העולים, בית"ר, בקהילה, קדימה, איגי, מעגל הקבוצות, חוגי סיירות, הסוכנות היהודית, עמיחי, בינה, השומר הצעיר, מעשה, יחד, צמרת, שחרות, קדמה, תנועת תרבות, החברה להגנת הטבע ואיילים.

הכנס ייערך ביום שני 12.10.2015 בין השעות 16:00 ל-19:30 בתיכון מקיף ח' אשדוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker