עובדת בפלאפון פוטרה לאחר שפירסמה בפייסבוק תמונות של המחבל שדקר נער בירושלים

העובדת פירסמה סטטוס בו כתבה: "אהובי, אתה רחוק לי מהעיניים" ■ סמנכ"ל משאבי אנוש בפלאפון, צביקה אברמוביץ': פלאפון אינה גוף פוליטי ואינה מביעה דעה בעניינים פוליטיים ומדיניים וכך נדרשים לעשות גם עובדי החברה

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדת בחברת פלאפון קיבלה היום מכתב פיטורים לאחר שפירסמה בעמוד הפייסבוק שלה תמונות של המחבל פאדי עלון, ולידן כתבה "שאהיד" ו"אהובי". עלון דקר בליל יום ראשון האחרון נער בן 15 בירושלים ופצע אותו בינוני. הוא נהרג בידי שוטרים שהבחינו בו וסכין בידו.

העובדת, תמרה סוויטי, החליפה את תמונת הפרופיל שלה בתמונה של המחבל ופירסמה סטטוס בו כתבה: "אהובי, אתה רחוק לי מהעיניים".

בעקבות זאת, סמנכ"ל משאבי אנוש בפלאפון, צביקה אברמוביץ', שלח מכתב לעובדי החברה, בו כתב שהעובדת פוטרה מכיוון שסירבה לפניות חוזרות ונשנות מהנהלת החברה להסיר את התמונות מדף הפייסבוק.

אברהמוביץ' כתב בפנייתו לעובדים: "אנו מעסיקים אלפי עובדים ומשרתים מיליוני לקוחות מכל המגזרים. פלאפון אינה גוף פוליטי ואינה מביעה דעה בעניינים פוליטיים ומדיניים וכך נדרשים לעשות גם עובדי החברה. ואולם, לצערנו, בימים האחרונים נתקלנו במקרה של עובדת שהביעה תמיכה והזדהות עם פעילות חבלנית בדף הפייסבוק שלה, באופן פוגעני ובלתי הולם ובניגוד לנורמות ולערכי החברה".

עוד כתב אברהמוביץ' כי "למרות בקשות חוזרות ונשנות, העובדת סירבה להסיר את התכנים הפוגעניים, ולפיכך נאלמנו להודיע לה על סיום עבודתה. אל לנו להביא את הסכסוך הפוליטי למקום העבודה. גם בתקופה זו עלינו להמשיך לנהוג באיפוק ובצורה המכבדת עובדים ולקוחות, ולשמש גם כשגרירים מחוץ לשעות העבודה".

סוויטי טענה בתגובה כי הכירה אישית את עלון וכי הסטטוס שפירסמה לא נועד להביע תמיכה במעשיו, אלא צער על כך שנהרג. לדבריה, פיטוריה עומדים בניגוד לחוקי העבודה מכיוון שלא נעשה לה שימוע ולא נערכה עמה שיחה כלשהיא מטעם הנהלת החברה. עוד אמרה כי רשמית לא נמסר לה כלל כי פוטרה, אלא רק הוציאו אותה מהקבוצה של העבודה בוואטסאפ.

גורמים משפטיים אומרים, על סמך מקרה דומה שאירע לפני כשנה בעיריית לוד, אז ביטאה פסיכולוגית המועסקת בעירייה הזדהות עם החמאס בתקופת מבצע צוק איתן, כי נמוכים הסיכויים שבית הדין לעבודה יאשר את פיטוריה של עובדת פלאפון. לדבריהם, התבטאות בפייסבוק, תהיה שנויה במחלוקת אשר תהיה או אף מקוממת, אינה ככל הנראה עילה לפיטורים, אלא אם כן פלאפון תוכיח כי מעשיה של העובדת הסבו לה נזק של ממש.

מרכז שירות לקוחות פלאפוןצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker