ועדת המעקב לקידום שילוב בעבודה של אנשים עם מוגבלויות פירסמה הוראות ביצוע

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "שילוב אנשים עם מוגבלויות במקומות העבודה היא מטרה חשובה לא רק לעובדים ובני משפחותיהם, אלא גם לחברה הישראלית"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים העסקיים, שרגא ברוש, חתמו היום (ג') על החלטתה של ועדת המעקב המשותפת לשני הצדדים בעניין שילובם של אנשים עם מוגבלויות במקומות העבודה. ההחלטה קובעת הוראות ביצוע לעניין העסקת אנשים עם מוגבלויות על פי ההסכם הקיבוצי, שקיבל צו הרחבה שהוצא לפני שנה ובימים אלה נכנס לתוקף.

ההחלטה של ועדת המעקב קובעת כי "אדם עם מוגבלות" הוא מי שמתקיים בו אחד מהתנאים הבאים: מוגבלותו מתבטאת בנכות של 40% ומעלה, כפי שהיא מוכרת על ידי המוסד לביטוח הלאומי; הוא עבר שיקום מקצועי לצורך השמה בעבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי או משרד הרווחה או משרד הבריאות; הוא נכה צה"ל שעבר שיקום מקצועי לצורך השמה בעבודה על ידי משרד הביטחון.

אבי ניסנקורן ושרגא ברוש
אבי ניסנקורן ושרגא ברושצילום: אלירן רובין

כמו כן קובעת החלטת הוועדה את הצעדים שעל מעסיק לנקוט לשם העסקת אנשים עם מוגבלויות, אם הוא אינו עומד במכסה הקבועה שנקבעה בהסכם הקיבוצי (2% מכלל המועסקים אצלו בשנה הראשונה ו-3% החל מהשנה השנייה).

"שילוב אנשים עם מוגבלויות במקומות העבודה היא מטרה חשובה לא רק לעובדים ובני משפחותיהם, אלא גם לחברה הישראלית. החלטת ועדת המעקב היא עוד צעד חשוב ביישום מטרה זו", אמר יו"ר ההסתדרות ניסנקורן. יו"ר לשכת התיאום ברוש אמר כי החלטת ועדת המעקב היא "נקודת ציון בתהליך שבו התחלנו, לשילוב מלא של עובדים עם מוגבלויות בתעסוקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker