ההסתדרות הדיחה את ועד עובדי אגד על רקע תלונות על אי סדרים כספיים

יו"ר ועד עובדי אגד מאיר אסור: "נעשתה פה קנוניה של ההסתדרות עם מזכירות אגד, כדי להחליף את הוועד שאינו לטעמו של יו"ר המזכירות"

חיים ביאור

ההסתדרות החליטה לפזר את ועד עובדי אגד, המייצג את 4,500 השכירים בקואופרטיב, על רקע עימותים פנימיים בוועד שכללו האשמות הדדיות באי סדרים כספיים, שחלקן נחקרות במשטרה.

לפני כשבועיים התכנסה מועצת העובדים של אגד, המונה 61 חברים וברוב קולות היא החליטה להדיח את הוועד הנוכחי, שבראשו עומד מאז אוגוסט 2014 מאיר אסור. בעקבות החלטת המועצה, הודיע בסוף השבוע שעבר המחזיק בתיק עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, לאסור ולסגנו חיים מזרחי על סיום תפקידם בוועד וכי בחירות חדשות לוועד באגד יתקיימו ב-27 באוקטובר הקרוב.

צילום: דודו בכר

אסור ומזרחי הגיבו ערב החג (א') בחריפות על הדחתם מוועד השכירים באגד והודיעו שהם אינם משלימים עם המהלך וטענו שמדובר ב"תרגיל שנעשה שלא בתום לב". לטענתם, לא הושג רוב נגדם בהצבעה במועצת העובדים. "אבל גם אם הדבר קרה והושג רוב קטן, ההסתדרות אמורה לטפל בפילוג ולקרוא לנו לשיחה ולא למהר ולהדיח את הוועד ולהחליף לנו את המנעולים בחדר", אמר אסור.

לטענתו, "עולה חשד שנעשתה פה קנוניה של ההסתדרות עם מזכירות אגד, כדי להחליף את הוועד שאינו לטעמו של יו"ר המזכירות, אבי פרידמן". עוד הוא האשים את ההסתדרות שהיא מנסה לגמול טובה למזכירות אגד, "שבכל פעם שההסתדרות מארגנת הפגנה, היא מעמידה לרשותה אוטובוסים בתנאים כספיים נוחים".

אסור ומזרחי מסרו כי הם אינם משלימים עם פיזור הוועד "שנעשה ערב יום הכיפורים, כאשר לא יכולנו להגיב". לדבריהם, הם החלו לגייס מחדש תמיכה במועצת העובדים ובמקביל הם פועלים להשגת חתימות של עובדים למען הפסקת החברות בהסתדרות ומעבר לארגון הקטן המתחרה, כוח לעובדים. עוד הם טענו כי מזכירות אגד וההסתדרות מעוניינות שלראשות הוועד ייבחר חיים תמאם, שכיהן במשך שנים רבות כיו"ר הקודם של הוועד וכיום ממונה על הקשר של הקואופרטיב עם משרד התחבורה.

תמאם עצמו אינו מכחיש שהוא עשוי להתמודד על ראשות ועד השכירים. לטענתו היו"ר הנוכחי, אסור, "השמיע איומים בלתי נסבלים כפי אחד מחברי הוועד והתנהל בלי תמיכה של העובדים".

לדברי תמאם, הסכם העבודה הקיבוצי לשכירי אגד עומד לפוג בדצמבר 2015 ועדיים לא החל משא ומתן על הסכם חדש. "כל זאת, על רקע המעבר הצפוי של משרדי אגד מקריית שדה התעופה לבית דגן, שיהיה כרוך ככל הנראה בפיטורי כ-100 עובדים, דבר שמחייב ועד חזק שיהנה מתמיכה רחבה של העובדים ויוכל להשיג עבורם את המירב", הוא טען. עוד אמר תמאם כי הסיבה האמיתית לאי האימון ביו"ר הוועד אסור הוא הידרדרות שחלה בשכר ם של עובדי אגד.על טענה זו הגיב אסור בכך שההידרדרות בשכר באגד אינה תלויה בוועד, אלא היא התרחשה בגלל "אוזלת יד של הסתדרות".

נציג ההסתדרות אדרי אמר בתגובה: "אסור ומזרחי מסוכסכים עם מזכיר הוועד משה אסייג והצדדים הגישו תלונות הדדיות למשטרה. כך אי אפשר להמשיך ולכן הוריתי על פיזור הוועד".

דובר אגד מסר בתגובה: "מזכירות אגד אינה מעורבת בנעשה בוועד העובדים. טענת יו"ר הוועד היוצא כאילו המזכירות מעניקה טובות הנאה להסתדרות היא חמורה וגובלת בלשון הרע. אגד יבחן נקיטת צעדים משפטיים כדי להגן על שמו הטוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום