הרכבת תוכל לבצע עבודות בשבת - המדינה עדיין לא השיבה לעתירה נגד הפסקת העבודות

(עדכון) המדינה הגישה הבוקר בקשה להארכת מועד להגשת תגובה לעתירה

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

בעקבות החלטת בג"ץ מיום ה-25 בספטמבר והנחיית פרקליטות המדינה להקפיא את החלטת משרד הכלכלה לבטל את היתרי העבודה לרכבת ישראל בשבת, הגישה המדינה הבוקר בקשה להארכת מועד להגשת תגובה לעתירה בה נכתב כי לאחר בחינה ראשונית של הסוגיה, נדרש פרק זמן נוסף על מנת לגבש את עמדת המדינה בעניין. הרכבת תהיה דהיינו רשאית להמשיך לבצע עבודות בשבת. הבקשה להארכת המועד הוגשה בהסכמת הרכבת, שמבחינתה נרשמה הצלחה לעת הזו בנוגע לעתירה שבנדון. את רכבת ישראל מייצגים עו"ד יוסי בנקל וניר שמרי ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל ושות'.

ממשרד הכלכלה נמסר ביום ראשון כי  שר התחבורה ישראל כ"ץ הוא זה שהחליט על הפסקת העבודות ברכבת בשבת.

רכבת ישראל על רקע גורדי השחקים של תל אביב
רכבת ישראל, תל אביבצילום: אייל טואג

ביום שישי ה-25 בספטמבר הורה בג"ץ על הקפאת ההחלטה של משרד הכלכלה למנוע את עבודות הרכבת בשבתות - עד לקבלת עמדת משרד הכלכלה. ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגישה רכבת ישראל. ביום ראשון נמסר ממשרד הכלכלה כי לפני כשבועיים אישרה המחלקה שמעניקה היתרים לעבודה בשבת במשרד הכלכלה לרכבת לבצע עבודות תשתית בשבת בקו הרכבת מתל אביב לירושלים וקו הרכבת ממודיעין לנתב"ג. לפיכך, עבודות הרכבת המתוכננות לשבת הקרובה יתקיימו כסדרן, בציר הפיתוח ובציר רכבות הנוסעים.

בשיחה שהתקיימה ביום חמישי בין שר הכלכלה לשר התחבורה, ביקש דרעי מכ"ץ לבדוק האם העבודות שהרכבת ביקשה לבצע בשבת אכן דחופות לביצוע. כעבור מספר שעות הודיע מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, כי החליט לאסור את ביצוע העבודות בשבת. בעקבות כך, החליט שר הכלכלה לבקש מכל חברה ממשלתית שתבקש מעתה היתר לעבוד בשבת לצרף את חתימת השר הממונה.

השר הפנים, אריה דרעי
שר הפנים, אריה דרעיצילום: אמיל סלמן

מגורמים במשרד התחבורה נמסר: "משרד הכלכלה הוא האחראי בלעדית למתן אישורים לעבודה נדרשת בשבת (באמצעות הממונה על שעות עבודה ומנוחה) וזאת בהתאם לחוק ולסטטוס קוו הנוהג במדינת ישראל מזה שנים רבות. במידה שהשר דרעי רוצה להשתחרר מאחריותו, עליו לעשות זאת בדרך מסודרת ורשמית ולא באמצעות ניסיון לשנות נהלים, באופן חד צדדי, בדרך המנוגדת לחוק ולמינהל התקין. לשר התחבורה אין כל סמכות, וגם אין בידיו הכלים המתאימים לעסוק בנושא זה.

בשבוע שעבר הודיע משרד הכלכלה בראשות השר אריה דרעי לרכבת ישראל על ביטול ההיתרים לביצוע עבודות פיתוח ותשתיות ברכבת בסופי השבוע ובשבתות. ברכבת טענו כי להחלטה יהיו השלכות משמעותיות על פיתוח רשת המסילות ועל הסדר הנסיעות, מכיוון שהעבודות מתבצעות בשבתות בכדי לעמוד ביעדי הסיום ובלי לפגוע בתנועת הרכבות.

שר התחבורה כ"ץצילום: מרק ישראל סלם

עוד נמסר מהרכבת כי עיקר עבודות התשתית מתרחשות בסופי השבוע, מכיוון שאלו עבודות שדורשות את סגירת המסילות לתנועה לפרקי זמן ממושכים. סגירות אלו אינן מתאפשרות במהלך השבוע ולכן אי ביצוע העבודות בסופי השבוע תאלץ את החברה לסגור קווים פעילים באמצע השבוע למשך ימים שלמים ולביטול רכבות בימי שישי ובמוצאי שבת, הפסקה כללית בעבודות הקו המהיר לירושלים, שתאריך את בנייתו.

לטענת רכבת ישראל, למרות שהעבודות מתבצעות באישור משרד הכלכלה, אלה ביקשו מהם באחרונה הסברים נוספים לצורך העבודה בשבת - בטענה שאין הצדקה מקצועית לביצוע העבודות בשבתות ובסופי שבוע.   

מרכבת ישראל נמסר כי "רכבת ישראל תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת למנוע את החלטת משרד הכלכלה ובכדי למנוע פגיעה בציבור הנוסעים. כחברה ממשלתית שומרת חוק, כל החלטות גורמי הממשלה יבוצעו כלשונן וככל שלא תקבל הרכבת אישורים לביצוע עבודות בשבת, יהווה הדבר פגיעה אנושה באופן ישיר בציבור הנוסעים, יגדיל משמעותית את עומסי הרכב בכבישים וכן יגרום הדבר לדחייה מהותית בלוחות הזמנים לסיום פרויקטי הענק לפיתוח תשתית הרכבות בישראל".  

במשרד הכלכלה טענו כי "מדיניות משרד הכלכלה בכל הקשור למתן היתרים לעבודה בשבת במקרים דחופים, לא השתנתה. על פי הנחיית שר הכלכלה ומשרד הכלכלה, יידרשו מעתה חברות ממשלתיות שרוצות היתר לעבודה בשבת, לצרף לבקשה את אישור השר הממונה. אם רכבת ישראל רוצה היתר עבודה בשבת, היא נדרשת לצרף לכל בקשה את חתימת שר התחבורה וההיתר יינתן לה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker