ועד העובדים בנמל אשדוד פתח בעיצומים - העובדים ניתקו מגע עם סדרני העבודה

בית הדין האזורי לעבודה הורה על ועד עובדי נמל אשדוד לחזור לעבודה אחרי שפתחו בעיצומים בניסיון לקבוע סידור עבודה ולהתנתק מסדרני העבודה ■ ההסתדרות: "ניישם את ההחלטה, העובדים יחזרו לעבודה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

השופט צבי פרנקל בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל את בקשת הנהלת נמל אשדוד והורה ביום חמישי (10.9.2015) לעובדי מחלקת התפעול בנמל אשדוד לחזור מיידית לעבודה סדירה ולהפסיק את העיצומים שהחלו בתחילת השבוע. במהלך העיצומים ניתקו העובדים מגע עם סדרני העבודה בנמל והודיעו שוועד העובדים יהיה אחראי על סידור העבודה.

בשל העיצומים הפסיקו העובדים להירשם אצל הסדרנים בתחילת יום העבודה ושיבוצי העובדים במשמרות בשעות נוספות נעשו על ידי חברי הוועד, במקום על ידי סדרני העבודה האחראים על כך. לטענת החברה, דבר זה גורם להנהלה לאבד שליטה על סידור העבודה וארגון העבודה וגורם לבלגן ברציפים.

נמל אשדודצילום: פבל טולצ'ינסקי

במהלך הדיון הודתה ההסתדרות, בייצוגם של עורכי הדין שי תקן והילה זקס, שהעובדים אינם משתפים פעולה עם הסדרנים אך כי "העבודה עצמה לא נפגעה ואין ירידה בתפוקות, ומכאן שאין מקום להוצאת צו מניעה".

חברת נמל אשדוד בייצוגו של עו"ד יעקב מלישקביץ, טענה כי השתלטות ועד העובדים על סידור העבודה היא "מעשה כוחני בלתי חוקי ואין מקום להמתין עד שתתרחש קטסטרופה ברציפים אלא לתת צו מניעה דחוף." בית הדין נעתר לבקשה והורה לעובדים לחזור לעבוד כפי שהיה לפני פרוץ העיצומים.

מאבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה נמסר: "ניישם את ההחלטה, העובדים יחזרו לעבודה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker