ועד עובדי אלבר ישבש את פעילות אספקת כלי הרכב בחגים

זאת עקב סירוב ההנהלה להתקדם במשא ומתן להביא הסכם קיבוצי. החברה נחקרת על ידי רשות המסים בחשד להונאה ■ יו"ר הוועד: "לא נסכים להתקפל מול ההנהלה ולאפשר להם לשחק בעתידינו ועתיד ילדינו"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

היום (ד') הודיע ועד עובדי חברת השכרת הרכב אלבר על שיבוש פעילותו בחגים – עד לכדי השבתה כוללת. השיבושים באים עקב סירוב הנהלת החברה להתקדם במשא ומתן שאמור להביא לידי הסכם קיבוצי.

לטענת הוועד, הנהלת החברה חוזרת בה מסיכומים כלכליים שהושגו בעבר כמו תשלומי אש"ל, תוספות רווחה, וקרן השתלמות, בטענה שעתיד החברה אינו ידוע, בעקבות חקירת רשות המסים שבודקת את החשד להונאה נגד החברה, במסגרתו חשודה אלבר בהנמכת מחיר, כלומר הצהרות כוזבות על שווי כלי הרכב במטרה להפחית הוצאות מס.

סניף סוכנות למכוניות אלבר
אלברצילום: עופר וקנין

לאור חזרת הנהלת החברה מהתחייבותיה, יחלו עובדי אלבר בשיבושים החל ממחר (ה') ובמהלך חגי תשרי, ואף ישביתו את פעולות הליסינג, ההשכרה וחכירת הרכבים, השבתה מוחלטת. השיבושים יפגעו במסירת הרכבים להשכרה, מסירת רכבים שנרכשו, פעילות שירות הלקוחות של המוקדנים, ולא יינתן שירות של חילוץ רכבים באם לקוחות נתקעו בשטח.

החל ממחר יערוך וועד העובדים אסיפות הסברה בסניפים וידריכו את העובדים אודות המתרחש.

מיו"ר הוועד שלומי כהן נמסר כי "ההנהלה החליטה לתת שי לחג ל-1,200 עובדים והודיעה שהסכמות שכבר הושגו – התבטלו. לא נסכים להתקפל מול ההנהלה ולאפשר להם לשחק בעתידינו ועתיד ילדינו. מסיבה זו ובלית ברירה לאחר תקופה ארוכה של ניסיונות להגיע לכדי פתרון, החלטנו להוציא לפועל את פעולות ההתארגנות בכל הכוח".

יש לציין כי יו"ר דירקטוריון אלבר אלי אלעזרא, המנכ"ל אורן אלעזרא (אחיינו של יו"ר הדירקטריון) וסמנכ"לית הכספים אירית פרנקו נעצרו ביולי האחרון בגין חשדות בהונאה של הנמכת מחיר והעלמת מיסים על סך 25 מיליון שקל, לאחר שרשות המסים חשדה כי אלבר ניהול ציי רכב, חברה בת של אלבר הבורסאית, הגישה מסמכים כוזבים למכס וביצעה "הנמכת מחיר" במהלך יבוא מקביל של רכבים לישראל.

מחברת אלבר נמסר בתגובה כי "החברה נערכה מבעוד מועד לחודש חגי תשרי בתגבור העובדים והגדלת מלאי הרכבים. יש לנו מבצעים יעודיים והנחות גדולות לכל החגים. אנו מאחלים שנה טובה וחודש נסיעות מצוין לכל עם ישראל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker