חברת המיון לתפקיד במשרד הכלכלה שכחה חלק מהמבחן - המועמדים ישלמו את המחיר

מועמדים שניגשו למכרז לתפקיד צוער במשרד הכלכלה נדרשים לשוב ולהבחן בירושלים, כיוון שאנשי מכון המיון קינן שפי פספסו שלב בבחינה ■ "הם טעו ועכשיו מבקשים שאפסיד עוד יום עבודה" אומר מועמד כועס

טלי חרותי-סובר

המוטו של קינן שפי, חברה לגיוס משאבי אנוש, הוא: "יוצרים נבחרת". אלא שהדרך לאותה נבחרת לא תמיד מקצועית. השבוע קיבלו מאות מועמדים שניגשו למכרז צוערי כלכלה, וכבר הגיעו ליום מיון שקיימה החברה, הודעה שקוראת להם לחזור ולהבחן. הסיבה: "תקלה טכנית"; או במילים אחרות מישהו שכח להכניס חלק מן המבחן, החלק של פיענוח והתאמת הצורות – לתהליך. הנבחנים, שסיימו את מה שהתבקשו להבחן עליו, הלכו הביתה.

בקינן שפי גילו את הטעות מאוחר מידי אבל המועמדים הם אלו שישלמו את המחיר; "עקב תקלה טכנית נשמט מבחינתך פרק המבחן הקוגנטיבי- צורני, המהווה חלק חובה במסלול הבחינה לשלב א' במכרז הנ"ל", כך נכתב בהודעה שקיבלו המועמדים בימים האחרונים. "לצורך השלמת מבחן זה תידרש/י להגיע למשך כשעה לסניף ירושלים בתאריך 16.9 בשעה 9:30. אם אין באפשרותך להגיע במועד זה פנה לתיאום מועד אחר".

מבחן צורני קוגנטיבי

בהמשך המכתב מופיעה פסקת התנצלות, ולצידה הודעה ברורה וחד משמעית – "אנו מצרים על ההתרחשות התקלה אולם יש לשים לב כי ההגעה היא חובה" כותבים המקצוענים, ומוסיפים כי "אי הבחנות במבחן זה משמעה הסרת מועמדות מהמכרז".

קינן שפי נבחרה על ידי נציבות שירות המדינה לתת את שירותי המיון לכלל המועמדים הניגשים למכרזי המדינה לאחר מכרז ארוך. א', שנבחן וקיבל את ההודעה הזו כועס – "לא רק שהסיכוי להתקבל לתפקיד הזה כמעט אפסיים" הוא אומר "עכשיו מבקשים שאפסיד עוד יום עבודה בגלל שקינן שפי עשו טעות".

ממשרד הכלכלה נמסר כי מדובר בתהליך שעורכת נציבות שירות המדינה.

מנכ"ל משרד הכלכלה היוצא, עמית לנג
מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנגצילום: אוליבייה פיטוסי

מנציבות שירות המדינה נמסר: תקלה טכנית הביאה להשמטת פרק בחינה שהוא חובה. המכון, קינן שפי מצר על שארע, אולם השלמת המבחן היא נדרשת.המכון הונחה על ידי נציבות שירות המדינה להתגמש ולהיענות בחיוב לכל בקשה לשינוי מועד הזימון, כך שניתן להיבחן גם בשעות אחה"צ או מוקדם בבוקר, ואין צורך להפסיד יום עבודה.

מקינן שפי לא התקבלה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker