ועד העובדים בנמל אשדוד עיכב תיקון שני מנופים - ההנהלה עתרה לבית הדין לעבודה

בית הדין האזורי לעבודה הורה על ועד עובדי נמל אשדוד לחזור לעבודה אחרי שעיכבו תיקון שני מנופי ענק שלטענת ההנהלה פתחו בעיצומים כמחאה על זימון אחד העובדים לבירור ■ ההסתדרות: "לא היו עיצומים. העובדים חזרו לעבוד בהוראת בית הדין"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

הנהלת מפעל נמל אשדוד הגישה שלשום (ה') בקשה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, להורות על ההסתדרות הכללית להפעיל כוח על ועד העובדים שיחזרו לעבוד לאחר שהם "פתחו בעיצומים" לטענת ההנהלה. חלק גדול מהפעילות בנמל היא פירוק מכולת הספינות שמרוקנים אותם ברציף. הפעילות הזו מתבצעת עם המנופים כך שמחסור במנופים מעכב את פעילות הנמל.  

לאחר שעיכבו עובדי בית המלאכה בנמל (העובדים האחראים על אחזקת ותיקון הציוד בנמל) את תיקון שני מנופים שהתקלקלו ברביעי בערב ובחמישי בבוקר, ההנהלה פנתה לוועד העובדים וללאיגוד עובדי התחבורה שאישר שלא ידוע לו על עיצומים ושהועד עצמו טוען שאין עיצומים.

נמל אשדודצילום: פבל טולצ'ינסקי

יעקב מלישקביץ, עו"ד חברת נמל אשדוד, מסר כי בדיון שהתקיים אמש (ה') בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע לא נכחו נציגים מההסתדרות חוץ מיו"ר ועד פועלי בתי המלאכה, יגאל בוזגלו ועו"ד הילה זקס. ההסתדרות הצהירה כי לא היתה הוראה לשביתה והציגה טענה של ראש הועד שלא נפתחו עיצומים אלא שהיו שם תקלות שעיכבו את תהליך התיקון.

השופט נתן פסק דין שמורה להם לחזור לעבודה מלאה, וכתב שיש קשר בין הבירור לבין העיצומים.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי אמר בתגובה כי: "בית הדין קבע שהעובדים יחזרו לעבודה. בית הדין לא קבע שהיו שם עיצומים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום