מנכ"ל הפניקס אייל לפידות על שביתת העובדים: "זו חציית קו אדום"

עובדי חברת הביטוח החריפו את צעדי המחאה ועזבו את המשרדים במחאה על העסקה למכירת הפניקס לפוסון הסינית ■ יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב: "על הסינים לדעת שהם רוכשים לא רק נכסים, אלא גם כ-2,400 עובדים"

חיים ביאור

עובדי חברת הביטוח הפניקס החריפו את צעדי המחאה בה נוקטים ועזבו היום (ד') בצהריים את המשרדים, והלכו הביתה - לפי הוראת הוועד. החרפה זו בצעדי העובדים היא חלק מהעימות בינם לבין הנהלת החברה, על רקע העסקה למכירת הפניקס לפוסון הסינית.

לפני שעזבו את המשרדים, עובדי הפניקס קיימו הפגנה ליד משרדי החברה בגבעתיים. יו"ר ועד עובדי הפניקס, אורנה ביטון, אמרה בהפגנה כי "הנהלת החברה זורעת חול בעיני העובדים כאשר היא מבטיחה להתקדם במשא ומתן עמנו על הסכם שכר קיבוצי חדש, אך בפועל מושכת את הזמן".

מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות
מנכ"ל הפניקס, אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'

לטענתה, הנהלת החברה בראשות אייל לפידות, מעוניינת לדחות את המשך המו"מ עם העובדים עד לאחר השלמת העסקה למכירת הפניקס לידי החברה הסינית, בהנחה שאז יהיה כוח המיקוח של העובדים מצומצם יותר. הסכם השכר אמור להיות הראשון שייחתם בהפניקס מאז הצטרפו עובדי החברה להסתדרות, לפני שנה וחצי. במהלך ההפגנה ניגשו נציגי ההנהלה אל העובדים המפגינים וחילקו להם ברכות שנה טובה עם פרחים.

יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב, גרשון גלמן, אמר כי "עובדי הפניקס אינם שקופים. על הסינים לדעת שהם רוכשים לא רק נכסים, אלא גם כ-2,400 עובדים, שהם פוליסת הביטוח של החברה".

בתגובה על ההפגנה ועל נטישת העובדים את משרדי החברה, שיגר מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, איגרת לעובדי החברה, שבה הוא טען כי "משא ומתן לא מקיימים באמצעות שביתות ופעולות אחרות שהן חציית קווים אדומים". אנו מצפים מכם להמשיך בעבודה ולהימנע מנקיטת צעדים נוספים שעלולים להעמיק את הפגיעה בלקוחותינו וסוכנינו".

בתגובה מסרה הנהלת הפניקס: "הוועד נתון בסכסוך עבודה מול קבוצת דלק, בעלת השליטה בהפניקס, ולא מול הפניקס עצמה. אנו קוראים לוועד לגלות אחריות והימנע מנקיטת צעדים הפוגעים בעובדים עצמם".

בית הפניקס צילום: גוסטבו הוכמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker