עובדי הפניקס מחריפים את העימות עם ההנהלה: יפגינו ליד משרדי ההחברה

העובדים יפגינו בדרישה שייחתם עמם הסכם עבודה קיבוצי: "במשך שבועות ארוכים המנכ"ל לפידות או מי מטעמו התעלמו לחלוטין מהצעתנו, ולאחר מכן הם הודיעו על סירוב לקבלם"

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי חברת הביטוח הפניקס יפגינו מחר (ד') ליד משרדי החברה בגבעתיים, בדרישה שייחתם עמם הסכם עבודה קיבוצי. ההפגנה מתקיימת גם על רקע העימות בין ועד העובדים להנהלת הפניקס, על רקע העסקה למכירת החברה לפוסון הסינית.

לדברי יו"ר ועד עובדי הפניקס, אורנה וולפרט-ביטון, לפני שלושה שבועות אישרה ההסתדרות הכרזה על סכסוך עבודה בהפניקס, אך מאז לא התקיים כל משא ומתן בין  ההנהלה בראשות אייל לפידות לבין הוועד על הסכם העבודה, שצפוי להיות הראשון מאז התארגנו העובדים במסגרת ההסתדרות, לפני שנה וחצי.

מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות
מנכ"ל הפניקס, אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'

עוד אמרה יו"ר הוועד וולפרט–ביטון כי "בדצמבר 2014 הגשנו להנהלה הצעה להסכם עבודה קיבוצי, הכולל העלאות שכר בדומה לאלה שניתנו בחברות ביטוח אחרות כמו מגדל וכלל ביטוח. במשך שבועות ארוכים המנכ"ל לפידות או מי מטעמו התעלמו לחלוטין מהצעתנו, ולאחר מכן הם הודיעו על סירוב לקבלם. מאז הם מושכים אותנו ללא תוצאות. תקופת הצינון בת השבועיים מאז ההכרזה על סכסוך עבודה חלפה, ומכיוון שבתקופה זו לא חלה תזוזה בעמדת ההנהלה, החלטנו לפתוח בשלב חדש במאבק".

חבר ועד אחר אמר כי לנוכח העובדה שהפניקס, שבשליטת דלק של יצחק תשובה, עומדת בפני מכירה העלולה לעכב את המשא ומתן על הסכם השכר, "איננו מתכוונים להמתין עוד ואנו חשים שהגענו למצב שעלינו להקצין את המאבק, כדי שההנהלה תבין שעליה לזנוח את ההצעות המעליבות שהיא הציגה לנו ולהגיע עמנו להסכם שישפר את תנאי ההעסקה והשכר של כ-2,400 עובדי החברה".

קודם להחלטה על ההפגנה, הודיעה יו"ר הוועד וולפרט-ביטון לעובדים שהיא שוקלת להעביר את ביטוח הפנסיה של העובדים מהפניקס לחברת ביטוח אחרת. היא נימקה זאת ב"חששות שהביעו חלק גדול מהעובדים לגבי עתיד הפנסיה שלהם". לדברי בוולפרט-ביטון, היא פנתה לכמה חברות ביטוח (שבשמותיהן היא לא נקבה) וביקשה  מהן לשלוח לה הצעות. בהפניקס רואים בכך אמצעי לחץ על ההנהלה כדי שתגמיש את עמדותיה בדיונים על הסכם השכר החדש.

בדף הפייסבוק של ועד העובדים, וולפרט-ביטון כתבה לעובדים בין השאר: "איננו מכירים את הסינים. הם נמצאים מעבר לים, ואיננו יודעים היכן ישקיעו את כספי ההפרשה לפנסיה שלנו. בנוסף, איננו יודעים מה יכולתה של המפקחת על הביטוח באוצר לאכוף בקרה אפקטיבית על הסינים, היושבים אלפי קילומטרים מישראל. לאלה יש להוסיף את המשבר בבורסות של סין, מה שרק מגביר את החשש לעתיד הפנסיה שלנו. אנחנו פונים לכמה גופים ישראליים מבוססים, המנהלים תיקי פנסיות, כדי לברר אפשרות של העברת ניהול  זכויות הפנסיה של עובדי הפניקס אליהם".

בתגובה  מסרה הנהלת הפניקס: "הוועד נתון בסכסוך עבודה מול קבוצת דלק, בעלת השליטה בהפניקס, ולא מול הפניקס עצמה. מדיניות השקעת כספי העמיתים נעשית על ידי אנשי השקעות מיומנים עפ"י הנחיות של ועדת ההשקעות, שמטרתה היחידה היא השאת תשואה לעמיתים אין לכך קשר להעברת הבעלות על הפניקס, ככל שתתבצע. אנו קוראים לוועד לגלות אחריות והימנע מנקיטת צעדים הפוגעים העובדים עצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker