ועדי פלאפון וסלקום סיכמו עם משרד התקשורת: לא יוקמו תאגידים חדשים שיעסיקו עובדי קבלן

ראשי הוועדים: "נפל דבר בשוק הסלולר. בפעם הראשונה קבע הרגולטור באופן ברור שהקמת התאגידים החדשים אינה עומדת על הפרק וכלל לא ישימה בתנאים הקיימים"

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

איחוד הרשתות בשוק הסלולר לא יהיה כרוך בהקמת תאגידים חדשים שיעסיקו עובדי קבלן. סיכום בעניין זה, הנחשב להישג עבור ועדי העובדים בחברות פלאפון וסלקום הושג בסוף השבוע שעבר בין הוועדים של חברות אלה לבין מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר וראש הרשות להגבלים עסקיים היוצא דיוויד גילה.

בפגישה, שהתקיימה כהמשך לדיון שקיימה ועדת הכלכלה של הכנסת לפני כחודשיים ביוזמתה של ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני), הזהירו יו"ר ועד עובדי פלאפון ברק לוי ויו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב, כי ינהלו מאבק נגד הקמתו של תאגיד חדש, שיתפעל וינהל את הרשת המשותפת. "הקמת תאגיד כזה, משמעותו פיטורי עובדים ותיקים של החברות שיידרשו לעבור למיזם החדש, בתנאים של עובדי קבלן, שיתבטאו בפגיעה חמורה בכל תנאי העבודה והזכויות הסוציאליות שהם צברו בפלאפון ובסלקום", טענו לוי ויניב.

מיכל בירן
ח"כ מיכל בירןצילום: דניאל בר און

בגיבוש הסיכום בין הוועדים בשתי החברות לבין משרד התקשורת ורשות ההגבלים העסקיים היו פעילים ח"כ בירן וכן יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) וח"כ דוד ביטן (ליכוד). לדברי שני ראשי הוועדים, נציגי משרד התקשורת הבהירו בפגישה שלא יוקם תאגיד חדש ("הקפאת המדיניות" כלשונו), כל עוד אין עמידה מלאה מצד החברות בתנאים שמופיעים במסמכי המדיניות, לרבות הרישיון.

במידה ויתקבל מידע חדש ולפיו ישנה התקדמות בנוגע לעמידה בתנאים, תתקיים בתוך שבוע ימים פגישה נוספת בין שני הוועדים ונציגי משרד התקשורת ורשות ההגבלים העסקיים, בהשתתפות חברי הכנסת, כדי לדון בסוגיית מעמדם של העובדים.

לוי ויניב אמרו אתמול (ג') בעקבות הסיכום כי "נפל דבר בשוק הסלולר. בפעם הראשונה קבע הרגולטור באופן ברור שהקמת התאגידים החדשים אינה עומדת על הפרק וכלל לא ישימה בתנאים הקיימים". לדבריהם, ההחלטה ממחישה, בנוסף, גם את הנחיצות הרבה בקיומם של ועדי עובדים, ופרט בשוק הסלולר. "לולא הקמת הוועדים, מאות עובדים מוכשרים ומיומנים היו הופכים בהינף יד לעובדי קבלן סוג ב', ללא יכולת התנגדות ממשית למהלך שתוכנן".

ח"כ בירן אמרה כי הסיכום שהתקבל "הציל מאות עובדים מהעסקה קבלנית ומפני עתיד תעסוקתי לא בטוח". לדבריה, החלטת משרד התקשורת להקפיא את הקמת התאגיד החדש היא צעד נכון, "ויש לקוות שהמשרד יעמוד בהבטחתו, ואם יהיו בעתיד גורמים שיעמדו בתנאי הסף של ניהול הרשת המשותפת, נתכנס ונדון בדרכים להוציא אל הפועל פתרון ראוי, שלא יצור שכבה חדשה של עובדי קבלן בענף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker