פשרה התקבלה בבית הדין לעבודה לגבי השביתה בנתב"ג. מהשעה 10:00 עד 12:00 יורשו עובדי המטה והמשרדים ברשות שדות התעופה לשבות, אך עובדי המשמרות ישבתו רק למשך חצי שעה בין השעות 11:30 ל-12:00. פנחס עידן, יו"ר ועד עובדי רש"ת, אמר כי "עצם זה שבית הדין לא נתן צו נגד השביתה מדבר בעד עצמו, ואני מקווה שהמסר יגיע למי שצריך כדי למנוע פיטורי 1,500 עובדי רשות השידור".

עובדי ביקורת הגבולות של רשות האוכלוסין החלו בשביתה פתאומית בין השעה תשע לעשר בבוקר. השביתה יצרה לחץ ביציאה באולם שחקים אך הבקרים חזרו כעת לעבודה סדירה ותנועת הנוסעים ביציאה מישראל מתחילה לחזור לשגרה, עד ששוב תשתבש עם תחילת השביתה של עובדי רש"ת בשעה 11:30 למשך חצי שעה.  

נתב"גצילום: עופר וקנין

העובדים בחלק ממשרדי הממשלה צפויים לשבש היום (א') את העבודה, במסגרת פעולות הזדהות שהם יקיימו עם מאבקם של עובדי רשות השידור. לדברי יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, השיבושים יתרחבו בהדרגה בימים הקרובים ויתקיימו במשרדי ממשלה נוספים אם לא יימצא פתרון מיידי ומוסכם למשבר ברשות השידור.

על פי החלטת הסתדרות עובדי המדינה, העובדים במעברי הגבול האוויריים והיבשתיים יקיימו הפסקות עבודה במהלך היום. בנתב"ג תתקיים שביתה בין השעות 10:00 ל-12:00, שבעקבותיה שינו חברות התעופה את לוח טיסותיהן. גם בעבודה ברשות המסים צפויים שיבושים, עקב עיצומים בהם ינקטו עובדי המיחשוב. שיבושים צפויים גם בפעילות של מרכז הקנסות ברשות האכיפה והגבייה (ההוצאה לפועל) בין השעות 08.00 ל-12.00.

נתב"ג, היום. עמוס בהמראותצילום: עופר וקנין

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום כי ההסתדרות אינה מתנגדת לרפורמה ברשות השידור, "אלא להתנהגות חד צדדית כוחנית שמבוססת על הצבת עובדות בשטח".  עוד הוא אמיר כי הצעת חוק רשות השידור החדשה "עלולה להוביל לסגירת רשות השידור ולפגיעה אנושה בשידור הציבורי בישראל, תוך יצירת נורמה של פיטורים בחקיקה". הוא קרא למשרדי האוצר והתקשורת "לפעול בדרך של הסכמות לטובת המשק והציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker