אגד תעבורה תטיל קנסות על נהגים המעורבים בתאונות: הנהגים מאיימים בשביתה

יו"ר הנהגים באגד תעבורה: "חיפשנו דרכים לקיים שביתה בלי לפגוע בנוסעים, כגון מתן נסיעה ללא תשלום, אבל הנהלת החברה מתעקשת לגרום בעצמה להשבתת האוטובוסים, על ידי הימנעות מלהתקדם במו"מ באורח ענייני"

חיים ביאור

נהגי חברת אגד תעבורה מאיימים לפתוח בשביתה ובמסגרתה לא יפעלו קווי האוטובוס של החברה. השביתה אינה נוגעת לחברות תחבורה אחרות, כגון אגד ואגד היסעים, שימשיכו בשירות לנוסעים כרגיל. אגד תעבורה מפעילה קווי שירות בנגב הצפוני, אשקלון, אשדוד, קריית גת, קריית מלאכי, עוטף ירושלים, נתניה ואלעד.

ארגון כוח לעובדים, המייצג את נהגי אגד תעבורה, אמר היום (ה') שהנהגים מוחים על התמשכות המשא ומתן לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי בחברה, שישפר את תנאי העסקתם ועל גרישתם לפיתרון של ליקויי בטיחות באוטובוסים.

אגד תעבורה
אוטובוסים של אגד תעבורהצילום: צ'יינה מוטורס

יו"ר הנהגים באגד תעבורה, איציק קשקש, אמר כי שלא כמו בחברות אחרות, בהן מתגמלים נהגים בשל אי גרימת תאונות, הנהלת אגד תעבורה מבקשת ליצור תקדים הפוך: הטלת קנסות על נהגים בגין עבירות תעבורה, שינוכו ממשכורותיהם.

"אנו מתנצלים על אי הנוחות לציבור" אמר קשקש. "חיפשנו דרכים לקיים שביתה בלי לפגוע בנוסעים, כגון מתן נסיעה ללא תשלום, אבל הנהלת החברה מתעקשת לגרום בעצמה להשבתת האוטובוסים, על ידי הימנעות מלהתקדם במו"מ באורח ענייני".

הנהלת אגד תעבורה מסרה בתגובה כי ארגון כוח לעובדים הוא זה המסרב לחתום על הסכם העבודה הקיבוצי שגובש בחברה. "אנשי הארגון מעלים כל העת דרישות חדשות רגע לפני שאנו עומדים לחתום על ההסכם וזאת אחרי שמנכ"ל החברה, גדעון מזרחי, כבר הסכים להגדיל את שכר הנהגים ב-20%".

עוד טענה הנהלת החברה כי ארגון כוח לעובדים מתנגד למדיניות המשמעת החדשה באגד תעבורה, וזאת כדי לחפות על בעיות משמעת, כגון התנהגות לא שירותית, השארת נכה בתחנה או נהיגה מסוכנת. "מי שרוצה להפוך את התחבורה הציבורית למערב הפרוע, לא רוצה להגיע להסכם, אלא לשמר את סכסוך העבודה", הוסיפה ההנהלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker