נשר: אין ברירה אלא לסגור את המפעל 
בהר טוב - העובדים יפוטרו

לקראת העברת המפעל של נשר למשפחת וייל העלו העובדים דרישות כלכליות חדשות וישנות, שהרוכשים החדשים אינם מוכנים להן ■ משה קפלינסקי: "גרירת הרגליים של העובדים לא מאפשרת את השלמת עסקת המכירה - אין לנו ברירה אחרת"

מנכ"ל נשר, משה קפלינסקי, שלח לפני כשבוע מכתב להסתדרות שבו הודיע על כוונתו לסגור את מפעל החברה בהר טוב, לאחר שלפני כשבועיים פוצצו העובדים במכוון פגישה שבה אמור היה להיחתם הסכם העבודה עמם - לקראת העברת המפעל למשפחת וייל, שרכשה אותו מכלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק.

קפלינסקי כתב כי העובדים העלו באותה פגישה דרישות כלכליות חדשות וישנות, שהרוכש אינו מוכן להן, והבהיר לפיכך כי הוא שוקל מחדש את העסקה. ניסיונות ההנהלה לקבוע פגישות המשך לליבון המחלוקת לא נענו על ידי ההסתדרות וועד העובדים.

צילום: גיל כהן-מגן

"לא נותר בידינו אלא לקבל החלטה בדבר סגירת המפעל", כתב קפלינסקי, והוסיף כי "גרירת הרגליים של נציגות העובדים והדרישות החדשות שהעלתה - אינן מאפשרות את השלמת עסקת מכירת המפעל לרוכש, ואינן מותירות לנו ברירה אחרת". לדבריו, בימים הקרובים תודיע ההנהלה לעובדים על פיטוריהם תוך קבלת פיצויים על פי חוק בלבד. לא ניתן היה להשיג אתמול את תגובת יו"ר ועד המפעל, דני בונפילד. מההסתדרות לא נמסרה תגובה.

ההסכם שההנהלה הגיעה אליו מול העובדים והרוכשים קבע כי גם תחת הבעלים החדשים, זכויות העובדים יישמרו ואיש מהם לא יפוטר. עם זאת, העובדים העלו באחרונה דרישות נוספות, שלהן השלכות כלכליות משמעותיות.

משה קפלינסקי
משה קפלינסקי צילום: עופר וקנין

באפריל 2015 חתמה הנהלת נשר על הסכם למכירת המפעל בהר טוב למשפחת וייל ולחברת שמשון תמורת כ–180 מיליון שקל. השלמת העסקה תוכננה לתחילת אוקטובר. עד אז, ההנהלה אמורה היתה לחתום על הסכם עם העובדים, שיבטיח את המשך העבודה במפעל. מכירת המפעל בוצעה במסגרת הסדר בין נשר לרשות ההגבלים העסקיים ומשרדי האוצר והכלכלה - שבמסגרתו נאלצה החברה למכור את מפעלה בהר טוב. במסגרת ההסדר גם הפחיתה נשר את מחיר המלט בכ–2%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker