תביעה למחוזי: לאסור על מזכ"ל המורים וסרמן לשנות את הרכב בית הדין הפנימי

בתחילת 2015 קיבל ביה"ד הפנימי של הסתדרות המורים, בראשות יוסי וסרמן, החלטה להיענות לדרישת סיעת האופוזיציה (נחל) ולפיה על הנהלת הסתדרות המורים למסור בתוך חודש לידי סיעה זו את המאגר השמות של 130 אלף חברי ההסתדרות

חיים ביאור

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה אמש (ב') להסתדרות המורים בראשות יוסי וסרמן, להשיב עד היום (ג') בצהריים לתביעה שהוגשה נגדה בעניין הכוונה לשנות את הרכב בית הדין הפנימי של הסתדרות המורים. את התביעה הגישה יו"ר סיעת האופוזיציה בהסתדרות זו, גילה קליין.

בינואר השנה קיבל בית הדין הפנימי של הסתדרות המורים, בראשות יוסי וסרמן, החלטה להיענות לדרישת סיעת האופוזיציה (נחל) ולפיה על הנהלת הסתדרות המורים למסור בתוך חודש לידי סיעה זו את המאגר ובו כל שמותיהם וכתובותיהם של 130 אלף חברי הסתדרות המורים, כולל המורים הגמלאים. בתחילת אוגוסט השנה חידש בית הדין את ההחלטה.

יוסי וסרמן צילום: שרון בוקוב

לטענת קליין, החלטת בית הדין הפנימי, לא יושמה עד כה, ובמקום זאת עומדת להתכנס היום (ג') ועידת הסתדרות המורים כשעל סדר יומה, בין השאר, שינוי ההרכב של בית הדין הפנימי. הוועידה, שרוב הצירים שבה הם תומכי וסרמן, אמורה לקבל גם החלטה בעניין מאגר השמות אותו דורשת סיעת האופוזיציה לקבל לידיה.

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אליו פנתה קליין תחילה, סירב בתחילת השבוע לדון בתביעתה נגד הנהלת הסתדרות המורים בעניין מאגר המידע. השופטת הדס יהלום קבעה כי "מדובר בתביעה של סיעת מיעוט בהסתדרות המורים, המבקשת לשמור על זכויותיה כפי שנקבעו בפק בוררות. מדובר בסוגיה פוליטית שבית הדין לעבודה אינו מוסמך לדון בה". בעקבות זאת פנתה קליין לבית המשפט המחוזי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker