עובדי מדינה ורשויות מקומיות זכאים ליום חופשה בתשלום ב-1 בספטמבר

יום פתיחת שנת הלימודים הוא אחד משני ימי בחירה של עובדי המדינה, המתווספים למכסת ימי החופשה השנתיים ■ במגזר הפרטי יכולים ההורים לקחת חופש ב-1 בספטמבר, אך על חשבון ימי החופשה שלהם ■ שאלות ותשובות להורים לקראת שנת הלימודים תשע"ו

חיים ביאור

2.1 מיליון ילדים יתחילו ב–1 בספטמבר את שנת הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים, מהם כ–150 אלף ילדים העולים לכיתה א'. אף שמדובר ביום שבו רבים מהילדים נדרשים לליווי ההורים, בעיקר בגני הילדים - הורים רבים חייבים לעבוד ביום זה כרגיל, חרף דרישות מצד ארגוני עובדים ועמותות חברתיות לקבוע אותו כיום שבתון.

ארגונים מעטים במשק, למשל ההסתדרות והמטה של נעמת, מקלים על ההורים ב–1 בספטמבר ומוציאים מדי שנה את עובדיהם לחופשה מרוכזת בקיץ, הכוללת גם את יום החזרה ללימודים ומסתיימת ב–2 בספטמבר. ואולם, גם מי שלא נהנה מהתחשבות כזו מצד המעסיק זכאי להקלות או הטבות ב–1 בספטמבר. בסיוע עו"ד גילי פטרן, מנהלת הקו הפתוח של שדולת הנשים, גיבשנו כמה שאלות ותשובות בנושא זכויותיהם של אימהות ואבות עובדים, בהקשר של יום החזרה ללימודים, ומעבר לכך.

צילום: אילן אסייג

אני עובד במשרד ממשלתי ומעוניין ללוות את בני ליום הלימודים הראשון בבית הספר. האם ינכו משכרי אם אעדר מהעבודה?

עבור העובדים במשרדי הממשלה ויחידות הסמך (כמו ביטוח לאומי ושירות התעסוקה) ועובדי הרשויות המקומיות, ה–1 בספטמבר הוא יום בחירה לצורך חופשה, מתוך שני ימי בחירה שנתיים. יום הבחירה ניתן בנוסף למכסה השנתית של ימי חופשה שלה זכאים עובדי המדינה. באופן טבעי, עובדי מערכת החינוך אינם נהנים מיום בחירה במועד זה.

עובדים במגזר הפרטי זכאים גם הם לשני ימי בחירה, אולם אלה נכללים במכסת ימי החופשה הרגילים שלהם. עובדים שבחרו ב–1 בספטמבר כיום בחירה, חייבים להודיע על כך 30 ימים מראש למעסיק. בנוסף, יום זה יירד מהמכסה השנתית של ימי חופשה המגיעים להם.

הילד שלי חלה ועלי להישאר עמו בבית. האם הדבר יפגע במשכורת שלי או ינוכה ממכסת ימי החופשה שלי?

אם הילד שחלה הוא בן פחות מ–16, אחד ההורים זכאי להיעדר מהעבודה עד שמונה ימים בשנה בגין מחלת ילד. ימים אלה יהיו על חשבון ימי המחלה הצבורים של העובד. הורים שילדיהם בחזקתם הבלעדית או שהם הורים יחידניים יכולים לזקוף 16 ימים בשנה על חשבון ימי המחלה הצבורים לזכותם לטובת ימי מחלת ילד.

הורה שעובד לפחות שנה במקום עבודה ושילדו מתחת לגיל 18, וחולה חלילה במחלה ממארת, זכאי לזקוף 90 ימי היעדרות על חשבון ימי המחלה הצבורים שלו, או על חשבון ימי החופשה שלו.

בכל הנוגע לפגיעה בשכר, חוק ימי מחלה תקף גם לגבי מחלה של ילדי העובדים: עובד או עובדת שנעדרו בגלל מחלת ילד, זכאים לנצל יום מחלה, אך בפועל לא יקבלו תשלום עבור יום זה. ביום השני והשלישי הם יהיו זכאים ל–50% מהשכר עבור יום זה ומהיום הרביעי והלאה הם יקבלו 100% מהשכר.

אילו עובדים זכאים לתוספת שכר עבור תשלום למעונות יום או להשתתפות בהוצאות הטיפול בילד?

עובדים בשירות המדינה ועובדים אצל מעסיקים אחרים בשירות הציבורי, החתומים על הסכם עבודה קיבוצי המתייחס לנושא, זכאים לתוספת תשלם בגין שהיית הילד במעונות יום. תוספת זו היא למעשה השתתפות חלקית בהוצאות הטיפול עבור ילד שעדיין לא מלאו לו חמש שנים. עבור ילד ראשון, ההשתתפות של המעסיק היא בסכום של 316 שקל ועבור ילד שני בסך 212 שקל. לגבי עובד במשרה חלקית — התשלום נעשה באופן יחסי.

מהי שעת הנקה, והאם עובדת שחזרה מחופשת לידה ואינה מניקה, זכאית לשעת הנקה?

שעת הנקה ניתנת מרגע חזרת העובדת מחופשת הלידה, ולמשך ארבעה חודשים. המשמעות של שעת הנקה היא שהעובדת יכולה לצאת מהעבודה שעה מוקדם יותר, בלי שהמעסיק ינכה את השעה הזו משכרה. הזכות לשעת הנקה ניתנת לעובדות במשרה מלאה בלבד. אמנם הזכות נקראת "שעת הנקה", אך יכולה לממש אותה כל עובדת.

האם יש מקרים שבהם מותר לפטר עובדת הנמצאת בהריון?

לא ניתן לפטר עובדת בהריון, אלא אם סיבת הפיטורים מהעבודה אינה קשורה להריון, למשל התרשלות ממושכת בעבודה. מעסיק המבקש לפטר עובדת בהריון חייב לשם כך לקבל את היתר מהממונה על תעסוקת נשים במשרד הכלכלה, וזו תאשר את הפיטורים לאחר ששקלה את מכלול הסיבות לפיטורים. באופן מפתיע, רוב הבקשות של מעסיקים לפיטורי נשים בהריון, המוגשות לממונה, מאושרות.

האם מותר לפטר עובד או עובדת הנמצאים בטיפולי פוריות?

אסור לפטר עובד או עובדת שעוברים טיפולי פוריות בזמן ההיעדרות מהעבודה, ובמשך 150 ימים מתום ימי ההיעדרות, אלא רק באישור משרד הכלכלה. עובד או עובדת שעוברים טיפולי פוריות, אך אינם נעדרים מהעבודה, מוגנים גם הם לפי החוק בתקופת הטיפולים ובמשך 150 ימים לאחר מועד תחילת הטיפולים. למרות החוק, מעסיקים רבים עדיין פועלים בניגוד לו ומפטרים נשים שעוברות טיפולי פוריות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker