טלי חרותי-סובר

מזכ"ל  הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, יתייצב ביום ראשון  בבית הדין לעבודה בתל אביב, בהמשך לבקשה לצו מניעה שהגישה נגדו סיעת נח"ל בראשות גילה קליין. קליין  מהווה את האופוזיציה היחידה לשלטונו הבלתי מעורער של וסרמן בהסתדרות המורים, ולשניים מערכת יחסים קשה. בצו הזה מבקשת סיעת נחל לעצור דיון בוועידת הסתדרות המורים שמבקש וסרמן לכנס ב-25.8 ועל סדר יומה מספר  נושאים  ביניהם: "מאגר המידע" ו"בחירת נשיא בית הדין וממלא מקומו".

לטענת קליין כבר חודשים רבים, ובניגוד לשתי החלטות שנתן בית הדין הפנימי של הסתדרות המורים בראשו עומדת השופטת בדימוס שרה פריש, לא מעביר וסרמן לידיה את פרטי התקשרות של 130 אלף חברי הסתדרות המורים, על אף שסיעת נח"ל זכתה ב-15% מקולות המורים בבחירות האחרונות, וזכאית ליידע אותם על פעילותה. העובדה שאינה מקבלת את מאגר המידע מונעת ממנה את הקשר הזה.  לטענתה, מבקש וסרמן להעלות את הנושא בוועידה כדי שזו תאשר את אי העברת המאגר, וכך ירחץ בניקיון כפיו.

יוסי וסרמן בכנס של הסתדרות המורים צילום: רמי שלוש

במקביל, טוענת קליין, הוועידה לא יכולה לדון בפרישת השופטת פריש, כיוון שהחלפתה יכולה להתבצע רק בעקבות בחירות. אלה יערכו בפברואר 2016, ורק הוועידה הראשונה שתתכנס בעקבותיהן יכולה להחליף את השופטת. לדבריה, אין סיבה שהועידה הזו, בה שולט וסרמן (שלא ירוץ ככל הנראה בבחירות הבאות) תדון בכלל בנושא. ביום ראשון יגיע וסרמן, כאמור, לבית הדין לעבודה כדי להגן על הדיון בשני  הסעיפים, וצפוי לפגוש שם לא מעט ממתנגדיו.

קליין  אמרה: "אני כיו"ר סיעת נחל נאבקת בתוך הארגון ומחוץ לו למען ערכי הדמוקרטיה, השקיפות, וההגינות בהסתדרות המורים. במאבקי זה ,שאיננו מאבק אישי אלא מאבק מקצועי  ,עומדים מאחורי  עשרות אלפי עובדי הוראה מכל הארץ".

מהסתדרות המורים נמסר: "נגיד את דברינו בבית המשפט"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker