למשרד החינוך אין תקציב? בלשכת המדען הראשי מחפשים מתנדבים

מדוע מחפש משרד ממשלתי מתנדבים במקום לשלם עבור עבודה מקצועית? מסתבר שבלשכת המדען הראשי של משרד החינוך מעדיפים לקבל שירות בחינם

טלי חרותי-סובר

מודעה שפורסמה לאחרונה על דף לוגו של מדינת ישראל, משרד החינוך, לשכת המדען הראשי, צריכה להדאיג כל אזרח בישראל. מסתבר שבמשרד החינוך לא נותר כסף, ככל הנראה, לשלם לעובדיו, אחרת קשה להסביר מדוע "לשכת המדען הראשי במשרד החינוך מחפשת מתנדב/ת לצורך ארגון מאגר אינטרנטי של דו"חות מחקר".

על פי המודעה מדובר בסוג של ארכיונאי שהיקף עבודתו ינוע בין "שש שעות בשבוע" ל"יותר", ומקום העבודה הוא לשכת המדען הראשי, משרד החינוך, ירושלים.

משרד החינוך בירושליםצילום: אמיל סלמן

על פי תיאור התפקיד יידרש המתנדב לערוך דפי פריט לדו"חות מחקר שבוצעו בהזמנת משרד החינוך, כולל קיטלוג נושאי, כתיבת תקציר וזיהוי מילות מפתח, לאתר קבצים נדרשים על ידי תקשורת עם חוקרים ולסייע בהעלאת תכנים לפלטפורמה האינטרנטית.

גם יש דרישות ברורות: "יש צורך בהיכרות עם מבנה מערכת החינוך ועם סוגי האתגרים עימם היא מתמודדת וגם שליטה בתוכנות מחשב בסיסיות (Excel, Word, Acrobat)" לעומת זאת אין צורך בידע מוקדם בעריכת אתרי אינטרנט. המודעה הופצה לגימלאי המשרד, כנראה מתוך הנחה שאלה מתאימים וגם יקפצו על משרה חלקית ללא תשלום.

עכשיו נשאלת השאלה מדוע לשכת המדען הראשי במשרד החינוך לא יכולה לשלם עבור השירות הניתן לה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לקונית: "ניתן להעסיק מתנדב וזה ייעשה על פי הנוהל המקובל לעניין זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker