בעקבות דרישת בית הדין לעבודה: הרנטגנאים יחזרו לעבודה עד לדיון בנושא

משרד הבריאות הגיש אתמול בערב לבית הדין לעבודה בתל אביב בקשה לצווי מניעה לעובדי הרנטגן

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

לאחר שאתמול החליט בית הדין לעבודה על הארכת צו מניעת השביתה בבית החולים איכילוב, הגיש משרד הבריאות בקשה לצווי מניעה לשביתת עובדי הרנטגן, וכעת (ה') קבע בית הדין כי עובדי הרנטגן יחזרו לעבודה עד לקיום דיון בנושא ביום בראשון הקרוב.

משרד הבריאות הגיש אתמול (ד') בערב לבית הדין לעבודה בתל אביב בקשה לצווי מניעה לעובדי הרנטגן. הבוקר (ה'), התקבלה ההחלטה בבית הדין כי על עובדי הרנטגן לשוב לעבודה עד לקיום דיון בנושא בשבוע הבא.

כזכור, עם סיום הדיון שהתקיים אתמול (ד') בבית הדין לעבודה בין נציגי ועד הרנטגנאים לבין המעסיקים, לאחר שהגיש בית החולים איכילוב בקשת צו מניעת שביתה לבית הדין, התקבלה החלטה כי תינתן לבית החולים איכילוב הארכת מניעת שביתה עד יום ראשון, אך שהשביתה תמשיך בשאר בתי החולים בארץ.

בנוסף, זימן השופט את אנשי משרד האוצר, משרד הבריאות ונציגי האיגוד לדיון שיתקיים ביום ראשון 16.8. 

מיו"ר איגוד עובדי הרנטגן בהסתדרות, מנחם אשכנזי, נמסר בתגובה להחלטת בית הדין כי "עובדי מכוני הרנטגן והדימות בבתי החולים ברחבי הארץ מכבדים את החלטת בית הדין וחוזרים לעבודה מלאה. המאבק החשוב של העובדים עדיין לא תם וביום ראשון הקרוב צפוי להתקיים דיון נוסף בבית הדין לעבודה. חשוב להזכיר כי העובדים ממלאים שליחות ראשונה במעלה, תוך שהם חשופים לקרינה מייננת ועובדים בתנאים בלתי אפשריים. הדאגה לעובדים אלו היא תנאי חשוב לשיפור הרפואה הציבורית בישראל".

צילום: Dreamstime

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker