ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקומברס

עילת הסכסוך: החלטת החברה לבצע שינויים ארגוניים משמעותיים בלא היוועצות עם נציגות העובדים, לטענת ההסתדרות

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת ההיי טק קומברס. בתום תקופת "צינון" של שבועיים, היא תוכל לקיים שיבושי עבודה או אף שביתה בחברה. עילת הסכסוך: החלטת החברה לבצע שינויים ארגוניים משמעותיים בלא היוועצות עם נציגות העובדים, לטענת ההסתדרות.

בסוף יוני השנה ההסתדרות והנהלת קומברס חתמו על הסכמים המסדירים את תנאי העסקתם של עובדי קומברס על רקע העסקה שנחתמה בינה לבין החברה ההודית טק מהינדרה. ההסכמים קבעו את תנאי הקליטה של העובדים המועברים לטק מהינדרה והסדירו את התנאים בתקופת הביניים לגבי העובדים שממשיכים לעבוד בקומברס. עוד נמשך המשא ומתן בין הצדדים להשגת הסכם קיבוצי לעובדי החברה.

קומברסצילום: אוריאל סיני

ההסתדרות מדגישה בסכסוך העבודה שהוכרז היום כי "אופן קבלת ההחלטה החד-צדדית של קומברס בנוגע לשינוי הארגוני, מבלי לשתף את נציגות העובדים במהלך, משקפת התנהגות בלתי ראויה שפוגעת בשקיפות ובהידברות בין הצדדים".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, יקי חלוצי, אמר היום כי "לא ייתכן שהחברה תתכנן מהלך שינוי מבני ארגוני, שיש לו השפעה מכרעת על גורלם של העובדים, מבלי שהנושא יונח על שולחן הדיונים במשא ומתן על ההסכם הקיבוצי. מלבד העובדה כי התנהגות זו אינה מקובלת ביחסי עבודה קיבוציים, יש בה הפרה בוטה של התחייבויות החברה, תוך יצירת משבר חמור ביחסי האמון בין הצדדים. אני קורא להנהלת קומברס להתעשת, לנהוג באחריות ובהגינות ולהיכנס למשא ומתן מתוך כוונה אמיתית להסדיר את הנושאים שנמצאים במחלוקת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker