בית החולים איכילוב הגיש בקשת צו מניעת שביתה לעובדי הרנטגן בבית החולים

(עדכון) בתום דיון בביהמ"ש הוחלט כי תינתן לבית החולים איכילוב הארכת מניעת שביתה עד יום ראשון ■ הרנטגנאים: יש כאן פגיעה אנושה בזכות השביתה הבסיסית שלנו

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

עם סיום הדיון שהתקיים בבית הדין לעבודה בין נציגי הועד לבין המעסיקים התקבלה החלטת בית הדין כי תינתן לבית החולים איכילוב הארכת מניעת שביתה עד יום ראשון. בבתי החולים האחרים השביתה ממשיכה.

בנוסף, זימן השופט את אנשי משרד האוצר, משרד הבריאות ונציגי האיגוד לדיון שיתקיים ביום ראשון. מנחם אשכנזי, מזכ"ל איגוד הרנטגנאים מסר כי "אם הגשת הבקשה לצו המניעה מצד איכילוב היא זו שהובילה לדיון משותף עם המדינה בחסות בית המשפט, אז אין לי בעיה עם הצעד שננקט. המטרה שלנו זה להגיע למשא ומתן, לא לשבות", הוסיף.בית החולים איכילוב הוא בית החולים היחיד שהגיש צו מניעת שביתה לבית הדין לעבודה על מנת לעצור את שביתת עובדי הרנטגן שנמשכה עד היום ב-10:30 בבוקר.

מוקדם יותר התנהל דיון בין נציגי הוועד לבין המעסיקים בבית הדין לעבודה עם נציגי ועד הרנטגנאים וההסתדרות לגבי המשך השביתה.

בשיחה עם TheMarker מסרו עובדי רנטגן באיכילוב: "אין ספק שיש כאן פגיעה אנושה בזכות שלנו לשבות ולא ייתכן שיוצא צו כזה רק לעובדי בית החולים איכילוב".

מארגון רופאי המדינה נמסר: "אנו קוראים לשר האוצר להתערב אישית ולהביא לסיום מהיר של שביתת טכנאי הרנטגן. מאחר שממילא בסופו של דבר יהיה צורך להעלות את שכרם הנמוך שנשחק עם השנים, ההפרשות הפנסיוניות, ולפתור את בעיית מצוקת הגיוס של רנטגנאים חדשים, עדיף לעשות זאת עתה מבלי לגרום לסבל מיותר למטופלים.

גרירת מערכת הבריאות לשביתה ממושכת לא תתרום דבר לירידה ביוקר המחיה, רק לירידה באורך המחיה".

בי"ח איכילובצילום: לימור אדרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker