"מתחשבים בכולם"? המעלית לבעלי מוגבלות בתחנת הרכבת ת"א סבידור מרכז מקולקלת כבר למעלה מחודש

האלטרנטיבה? להמשיך לתחנה הבאה ולהחליף לרכבת מתאימה ■ רכבת ישראל: "נכון להיום, הסתיימו עבודות ההתקנה ואנו נמצאים בשלבים מתקדמים לקראת הפעלתה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

בזמן שרכבת ישראל משווקת כבר כמה שנים את השימוש בה כחווייתי ואפקטיבי תוך שימוש בשלל סלוגנים כמו "נהנים מהדרך" ו-"מהיום כולם מתחשבים", היא כנראה שכחה שלהתחשב כרוך בין היתר בהנגשת שירותיה ומתקניה לכלל הנוסעים.

לפני כעשרה ימים, הבחינה מ', נוסעת על בסיס יומיומי ברכבת בנכה על כיסא גלגלים שחיכה ליד המעלית עליה הודבקה מודעה: "המעלית אינה תקינה - מתנצלים". כיוון שהנכה לא יכול היה לעלות בגרם המדרגות הגבוה, נמנעה ממנו הגישה לרציף לו נזקק.

מעלית הנכים המקולקלתצילום: מוטי מילרוד

בדיקה נוספת העלתה כי המעלית ברציפים 3 ו-4 בתחנת סבידור אינה תקינה כבר קרוב לחודשיים והנהלת הרכבת מציעה פתרון מקורי: סעו לתחנה הקרובה (תל אביב השלום או תל אביב האוניברסיטה) והחליפו שם רכבת שתיקח אתכם ליעד שלכם.

מ' התלוננה בפני רכבת ישראל שם נאמר לה כי הם מכירים את הבעיה, וזו אינה נפתרת בשל חלק חלופי חסר אצל היצרן מחו"ל. כשהבחינה שבוע לאחר מכן כי המעלית עדיין מקולקלת הייתה התשובה "החלק החסר הגיע מהיצרן בחו"ל ואנו מקווים להפעלת המעלית מוקדם ככל האפשר".

הניסיון להבין כמה זמן בדיוק המעלית אינה פועלת העלתה את התשובה הבאה: "לפני כחודש התגלתה תקלה באחת המעליות", אלא שזה לא מדויק. סיפור המעלית התפרסם בגל"צ כבר באמצע יוני, לצד תחקיר באורלי וגיא באמצע יולי, אך זו עדיין אינה תקינה.

מרכבת ישראל נמסר: "המעליות שנמצאות בתחנת סבידור מרכז הן מעליות ישנות מדגם שאינו נפוץ שפועלות בעומס רב. מיד עם זיהוי התקלה ומורכבותה נבחן מענה על ידי ספקים ישראלים, אך הסתבר כי את החלפים הנדרשים ניתן להביא רק מהיצרן בשוויץ. רכבת ישראל ביצעה רכש חירום, תוך דרישה לקיצור משך זמן האספקה של החלקים והטסתם" .

באשר לאלטרנטיבה, מרכבת ישראל נמסר כי "בתקופת הביניים, מציבה רכבת ישראל דיילים ייעודיים במטרה לסייע לנוסעים שזקוקים לעזרה, על ידי שימוש בדרגנועים הקיימים.

"בעלי מוגבלות יכולים להגיע לתחנת סבידור בשתי דרכים: האחת ע"י ירידה בתחנת האוניברסיטה או בתחנת השלום והחלפת רכבת לסבידור לרציף עם מעלית. לאורך כל ההחלפה בעל המוגבלות מלווה ע"י דייל. הדרך השנייה - לרדת בתחנות אלו ולקבל הסעה במונית שיזמין מנהל התחנה, על חשבון הרכבת, לתחנת סבידור.

"מוקד השרות מתודרך לתת מענה מקצועי לכל הלקוחות, ובפרט לבעלי המוגבלות. רכבת ישראל מתנצלת על אי הנוחות הזמנית ותעשה כל שביכולתה לקצר את זמן תיקון המעלית".

האלטרנטיבה המורחבת שנמסרה בתגובת הרכבת אינה רשומה כלל באתר הרכבת או על גבי המעלית.

באחרונה קיבלו 47 מהבכירים ברכבת ישראל בונוס גבוה בסך מצטבר של 3.2 מיליון שקל. זאת ועוד, מחירי כרטיסי הנסיעה ברכבת ישראל עלו בקרוב ל-5% החל משנת 2014. נכון לעכשיו, המעלית עדיין לא תקינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker