הרשויות הערביות דורשות עוד 10% לפיתוח

ועד ראשי הראשיות, בשיתוף מרכז מוסאוא וכלכלנים מהחברה הערבית, הכינו תוכנית חומש בסך 32 מיליארד שקל לסגירת פערים בחברה הערבית בכל התחומים

ג'קי חורי
ג'קי חורי

ראשי הרשויות הערביות יתכנסו ביום רביעי לישיבת חירום שבה יוחלט אם לפתוח ב–1 בספטמבר בהשבתה כללית של הרשויות, כולל מערכת החינוך, אם לא תיענה דרישתם לתוספת של 10% לתקציבי הפיתוח והגדלת מענקי האיזון.

אתמול נפגשו נציגי ועד הרשויות הערביות וחברי כנסת ערבים עם שר האוצר משה כחלון בלשכתו בירושלים, ועם השרה גילה גמליאל, האחראית על ענייני המיעוטים מטעם הממשלה, וכן עם הממונה על התקציבים באוצר, אמיר לוי.

צילום: אייל טואג

לדברי ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) שהשתתף בפגישה, לוי אמר כי באוצר מתכוונים ליישם את תוכנית 120 הימים לקידום הדיור בחברה הערבית, אך טרם התגבשה התמונה המלאה לגבי פרטי התקציב.

באוצר גם מדברים על הכנת תוכנית חומש לקידום החברה הערבית, אך לא חשפו את פרטיה: "ביקשנו להיות שותפים הן בתוכנית היישום של המלצות הדיור והן בגיבוש תוכנית החומש ובצוות יישומה. שותפות מהותית היא עניין עקרוני עבורנו, שכן אחרת אנו חוששים שיהיה מדובר בעוד ועדה ועוד המלצות שירדו לטמיון", אמר ג'בארין.

יו"ר ועד ראשי הרשויות הערביות וראש עיריית סכנין, מאזן גנאיים, אמר כי עצם קיום הפגישה חשוב, אבל אין בידי ראשי הרשויות שום דבר שיכול להוות בשורה: "השרה גמליאל הבטיחה להחזיר תשובה עד ליום רביעי, אני מקווה שנקבל דברים שיכולים לסייע לרשויות ולמנוע צעדי מחאה חריפים, כי אנו לא יכולים להמשיך כך".

ועד ראשי הראשיות, בשיתוף מרכז מוסאוא וכלכלנים מהחברה הערבית, הכינו תוכנית חומש בסך 32 מיליארד שקל לסגירת פערים בחברה הערבית בכל התחומים. התוכנית הוגשה בפגישה שהתקיימה לפני כשבועיים עם ראש הממשלה, ואולם אז סוכם על הקמת ועדת שרים בראשות נתניהו - מבלי שהתקבלה החלטה לתוספות תקציב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker