שביתת הרנטגנאים תימשך מחר: רק מקרים דחופים ייענו

שיחות המו"מ שהתקיימו בין האיגוד לאוצר הגיעו למבוי סתום

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

שביתת הרנטגנאים בבתי החולים הציבוריים תיכנס מחר (ו') ליומה השני, אחרי שלא חלה התקדמות במשא ומתן בין נציגי איגוד הרנטגנאים לאנשי האוצר. בהסתדרות מעריכים כי השביתה תימשך גם בתחילת השבוע הבא.

השביתה חלה על מכוני הרנטגן והדימות: שירותי CT, MRI, אולטרה סאונד, שיקופים, צנתורים, ורדיותרפיה. גם בתי הספר לרנטגנאים לוקחים בה חלק. העובדים מוחים על תנאי העסקתם ושכר וכן על פגיעה בבריאותם מכיוון שהם חשופים לקרינה למשך שעות רבות.

עוד, טוענים הרנטגנאים כי הם סובלים ממחסור בכוח אדם ועומס עבודה ללא תגמול כספי נאות. לטענתם, שיחות המו"מ שהתקיימו בין האיגוד לאוצר הגיעו למבוי סתום.

השביתה מתקיימת במתכונת חירום כך ששירותי רנטגן מתקיימים במקרים רפואיים דחופים בלבד. למחלקות הפגים ויונקים, בחדרי לידה ובמחלקות טיפולי נמרץ ומיון דחוף ניתן שירות כסדרו ובכל בית חולים יוקם צוות רנטגנאים לשעת חירום.

ממשרד האוצר נמסר: "בימים אלו נמצא בעיצומו משא ומתן לחתימה על הסכם מסגרת קיבוצי בעניין השכר של כלל דירוגי ההסתדרות במגזר הציבורי. סוכם עם ההסתדרות כי במסגרת משא ומתן זה תינתן התייחסות מיוחדת למספר דירוגים במגזר הרפואי".

בתגובה לטענות האוצר ולפיהן עובדי הרנטגן משתכרים מעל 14 אלף שקל אמר מזכ"ל איגוד הרנטגנאים, מנחם אשכנזי: "הנתונים שהציג האוצר מטעים. לסכום כזה ניתן להגיע רק אם עובדים שעות מרובות, כ-300 שעות בחודש ומבצעים תורנויות של 24 שעות.

"הרנטגנאים נאלצים להישאר בבתי חולים הרבה מעבר לשעות העבודה הרגילות מכיוון שיש חוסר תקנים. שכר הבסיס נמוך עד כדי כך שחייבים השלמות הכנסה. שכר הבסיס הוא החל מ-2500 שקל, בצירוף תוספת ותק של 1.2% בשנה. אנו דורשים להעלות את השכר הבסיסי ולהוסיף תקני כוח אדם"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker