מסעדה תפצה מלצר ב-70 אלף שקל בשל תלושי שכר לא אמינים

בית המשפט: "תלושי השכר שקיבל המלצר היו תמוהים מכיוון שהראו על תנודתיות רבה בשכרו, ללא חוקיות או הסבר ברור" ■ מסעדת "מקום בלב": "נערער, תמיד פעלנו לפי חוק"

חיים ביאור

מסעדת מקום בלב ברעננה חויבה לשלם פיצויים בסך 70 אלף שקל למלצר שפיטרה, מכיוון שתלושי השכר שהנפיקה לו לא שיקפו את השכר שקיבל בפועל וגם בשל הלנת שכרו.

מפסק הדין של שופטת בית הדין האיזורי בתל אביב דגית ויסמן, עולה כי תלושי השכר שקיבל המלצר, יונתן פרץ, היו תמוהים מכיוון שהראו על תנודתיות רבה בשכרו, ללא חוקיות או הסבר ברור.

מקום בלבצילום: דודו בכר

פרץ, שיוצג על ידי עו"ד עידו אקרמן, אף הצביע בבית הדין על מקרים שבהם היה פער בין הסכומים שצויינו בתלוש השכר, לבין התשלומים שקיבל בפועל עבור עבודתו. השופטת ויסמן קבעה כי הנתבעים לא הציגו בפניה הסבר מניח את הדעת לתנודתיות בשכר ובמרכיביו. לדבריה, גם דו"חות הנוכחות של המלצר, שאותם הכינה הנהלת המסעדה - אינם מדויקים. בנוסף לכך השופטת קבעה כי המסעדה הלינה את שכרו של מנהל המשמרת.

הפיצוי בסך 70 אלף שקל שנקבע כי המלצר יקבל ישולם לו בנוסף לפיצויים הרגילים שהוא זכאי להם בסך 20 אלף שקל. השופטת גם חייבה את המסעדה לשלם את הוצאות המשפט של העובד בסך 12 אלף שקל.

ממסעדת "מקום בלב" נמסר בתגובה: "התובע אינו מלצר אלא שימש במסעדה בתפקיד מנהל משמרת. אנחנו מערערים על פסק הדין לבית הדין הארצי לעבודה, משום שבפסק הדין השופטת קבעה שלאור ההוכחות התובע התפטר ולא פוטר. בעדותנו אמרנו שאם היה מבקש לעזוב, היינו משלמים לו את הפיצויים ולכן השופטת החליטה את מה שהחליטה. 'מקום בלב' קיימת כבר 20 שנה, עבדו במסעדה אלפי עובדים. תמיד עבדנו על פי חוקי המדינה וכך נמשיך לעשות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker