הגיע לסופו סכסוך העבודה ביובנק: העובדים יהפכו לעובדי הבינלאומי

לאחר שעובדי יובנק פתחו בשבוע שעבר בשביתת פתע - הושג הסכם בעבור 230 עובדי יובנק

חיים ביאור

הסכם קליטת 230 עובדי יובנק בבנק בחברה בבנק הבינלאומי נחתם בסוף השבוע האחרון ובכך מסתיים סכסוך העבודה ביובנק, שהתבטא בין היתר בשביתה שעובדיו קיימו ביום רביעי שעבר.

על פי ההסכם, שנחתם בין הנהלת הבינלאומי בראשות המנכ"לית סמדר ברבר- צדיק, ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות מנחם מליק ויו"ר ועד עובדי יובנק גל שטייגר, עובדי יובנק יהפכו לעובדים לכל דבר של הבינלאומי, מכיוון שב-30 בספטמבר הקרוב יובנק יתמזג לתוך החברה האם, הבנק בינלאומי.

חנוך לבנהצילום: אייל טואג

על פי ההסכם, עובדי יובנק, שעד כה הועסקו באמצעות חוזים אישיים, יעברו מעתה להעסקה במסגרת ההסכם הקיבוצי, שבין היתר מבטיח קביעות והגנה מפני פיטורים שרירותיים. תנאי השכר של עובדי יובנק והיקף שעות העבודה שלהם לא ישתנו. העובדים ייוצגו על ידי ועד הפקידים של הבינלאומי בראשות חנוך ליבנה ווועד המנהלים ומורשי החתימה של הבנק, בראשות שמואל וייסמן.

ההסכם קובע כי עובדים ביובנק שלא יימצא להם תפקיד בבינלאומי - ולפי הערכה מדובר בכמה עשרות - יפרשו מהעבודה בתנאים מועדפים. עלות ההפרשה לפיצויים עבור עובדים אלה מגיעה לכ-16 מיליון שקל ברוטו. בנוסף, ההסכם גם קובע כי יישמרו שעות העבודה הייחודיות של עובדי יובנק.

יובנק, המוגדר כ"בנקאות פרטית" ופונה לאוכלוסיה האמידה, מחזיק בשבעה סניפים וכן מטה בתל-אביב. בבינלאומי אומרים כי הרגולציה בתחום הבנקאות חייבה את מיזוגו בתוך הבינלאומי, כפי שהדבר נעשה לגבי בנקים אחרים שהם חברות בנות של בנקים גדולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker