בית הדין לעבודה הורה לעובדי הרכבת הקלה בירושלים לחזור לעבודה

ועד נהגי הרכבת מחה על הגברת תדירות הרכבות מבלי לשפר את שכר הנהגים ■ סיטיפס: "ביריונות מאוסה" ■ משרד התחבורה ואגד מפעילים אוטובוסים חלופיים

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, שרה שדיאור, הורתה לעובדי הרכבת הקלה בירושלים לשוב לאלתר לעבודתם ולחדש את השירות לציבור. במקביל, היא קבעה דיון בסכסוך שיתקיים היום בצהריים.

ועד נהגי הרכבת הקלה בירושלים, בגיבוי הסתדרות העובדים, הודיע אמש על שיבוש הנסיעה ברכבת החל מהבוקר. הסיבה להשבתה נעוצה במבוי סתום שאליו הגיע המשא ומתן שניהלו הנהגים מול זכיינית הפרויקט, סיטיפס, לחתימה על הסכם קיבוצי חדש. זאת, בעקבות הגברת תדירות הרכבות לאורך שעות היום ובשעות העומס (6 דקות לרכבת) – בעוד שהנהגים דרשו בעבור תוכנית העבודה החדשה תוספת שכר.

הרכבת הקלה בירושלים
הרכבת הקלה בירושלים צילום: אוליבייה פיטוסי

לטענת סיטיפס מדובר בשביתה פראית, ומשכך פנתה לבית הדין לעבודה בבקשה להוצאת צווי מניעה. מנגד, טוענת ההסתדרות כי התוכנית יושמה באופן חד צדדי. בינתיים, פועל משרד התחבורה לתגבור שירות האוטובוסים, ואילו סיטיפס ואגד מעמידים פקחים להכוונת נוסעים.

הנהלת סיטיפס מסרה: "לא יתכן שוועד הנהגים וההסתדרות יגרמו להשבתת עיר שלמה וייקחו כבני ערובה ציבור של 140 אלף נוסעים ביום. לא יכול להיות שוועד הנהגים יהיה זה שיקבע בבריונות מאוסה איך ומתי הרכבת נוסעת. ועד הנהגים וההסתדרות פוגעים בציבור הרחב לתועלתם האישית. אנו מצרים על ניסיונות ועד הנהגים לנהל מו"מ טקטי על גבם של הנוסעים ונחושים שלא להיכנע ולהפעיל את התוכנית לטובת שיפור השירות לנוסעים".

בתגובה, מסר דני בונפיל, יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים: "ההנהלה משמיצה ומהלכת אימים על העובדים, בזמן שהיא נוקטת בהתנהגות בריונית חסרת תקדים. יודגש כי העובדים התייצבו לעבודה מלאה אך ההנהלה היא זו שבחרה לשנות באופן חד צדדי, ובלי להיוועץ בנציגות העובדים, את סדרי העבודה, המפות והתדירות של הרכבות. הטענה כי הדבר נעשה מתוך שיפור השירות אינה עומדת בקנה אחד עם העובדה כי המהלך שעשתה ההנהלה והאופן שבו נהגה, יצרו סיכון בטיחותי לעובדים ולנוסעים. אני קורא להנהלת הרכבת הקלה להחזיר את הסדר על כנו, לבטל את השינויים החד-צדדים באופן מיידי ולבחון את הצעדים בשיתוף הוועד והעובדים".

שופטת בית הדין האיזורי לעבודה בירושלים, שרה שדיאור, הורתה לעובדי הרכבת הקלה בירושלים לשוב לאלתר לעבודתם ולחדש את השירות לציבור. במקביל היא קבעה דיון בסכסוך שיתקיים היום (א') בצהריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker