במגזר הציבורי לוקחים פי 4
 ימי מחלה מאשר במגזר הפרטי

עובדים במגזר הפרטי מנצלים בממוצע 4.1 ימי חופשת מחלה בתשלום בשנה, במגזר הציבורי - כ-16 ימים ■ 
השיאנים: עובדי הנהלת בתי המשפט ■ הסיבה העיקרית - תשלום מחלה מהיום הראשון במגזר הציבורי

טלי חרותי-סובר

משתלם להיות עובד במגזר הציבורי, גם כשאתה חולה. בעוד כלל עובדי ישראל מנצלים בממוצע 4.1 ימי מחלה בתשלום בשנה, במגזר הציבורי המספר הוא 16.5 ימים, או פי ארבעה.

הסיבה פשוטה: בעוד שבמגזר הפרטי לא מקבלים תשלום עבור היום הראשון של המחלה, 50% עבור השני והשלישי ותשלום מלא רק החל מהיום הרביעי - הרי שבמגזר הציבורי מקבלים תשלום החל מהיום הראשון. כך נוצר מצב שבו עובד במגזר הפרטי שוקל היטב לפני שהוא יוצא לחופשת מחלה, שהרי משכורתו תיפגע, בעוד שעובד הציבור אינו מתמודד עם בעיה כזו, מכיוון שההסכמים הקיבוציים מממנים לו גם יום מחלה אחד.

אם נוסיף לכך את מספר ימי המחלה בתשלום - 18 בשנה במגזר הפרטי מול 30 בשירות המדינה, ואת צ'ופר הקביעות, ששומר על עובד המדינה מפני פיטורים גם אם ביצועיו אינם בשמים, נבין מדוע נוח לעובדים אלה לקחת עוד ועוד ימי מחלה, ולקבל עבורם כסף.

כדאי לשים לב גם לנקודה נוספת ממנה סובלים כלל עובדי המשק, אך במגזר הציבורי הפתרון לה זמין יותר. ישראל היא אחת משיאניות העולם בפער בין ימי החופשה של ילדים והורים. מכיוון שמבוגרים מקבלים מעט ימי חופשה (המינימום הוא 10–12 יום, ובמקרה של מעבר של מקומות עבודה, המינימום הזה עשוי להתחדש בכל פעם) השימוש בימי המחלה הופך נוח מאוד בעיקר אם הוא משולם החל מן היום הראשון.

מנהל לשעבר באחת מקופות החולים הגדולות, שביקש להישאר בעילום שם, סיכם: "הייתי בהלם מכמות ימי המחלה שעובדים היו מוציאים. עובדים מסוימים הגיעו לכמעט חודש ימי מחלה בשנה, כשהיה ברור לכל הדרגים הניהוליים שאנשים מפברקים, וכי מדובר בתופעה רווחת ותרבות ארגונית מנוונת שהשתרשה".

עובדי בתי המשפט נעדרים 19 יום

אם מישהו חשב שפי ארבעה ניצול ימי מחלה הם מספר גבוה, הוא עשוי להיות מופתע מול מספרים גבוהים אפילו יותר. מרשימת ניצול ימי המחלה בתשלום שהגיעה לידי TheMarker וכללה משרדי ממשלה נבחרים ויחידות שונות, עולה כי שיאני המחלות הם עובדי הנהלת בית המשפט. שם נרשמו במהלך עשרה חודשים ב–2013 לא פחות מ-72,576 ימי מחלה בתשלום עבור 3,797 תקנים (משרות בדרגות שונות) - כלומר, 19 ימי מחלה בתשלום לכל עובד, בממוצע, ומדובר בנתון שמתייחס רק לעשרה חודשים.

מיד אחריהם, עובדי המשרד לביטחון פנים. שם נרשמו 4,508 ימי מחלה עבור 278 תקנים שהם 16 ימי מחלה בתשלום עבור כל עובד בממוצע. גם במדפיס הממשלתי חולים אותו מספר ימים ממוצע. שם נרשמו 1,167 יום עבור 67 עובדים בלבד.

בנציבות שירות המדינה לוקחים 15 יום בממוצע "בלבד" עבור 10 חודשים - 2,679 יום עבור 176 תקנים, וגם במרכז למיפוי ישראל שם נרשמו 3,544 ימי מחלה מצטברים בשנה על 240 עובדים.

במשרד המשפטים כל עובד לוקח 12 ימי מחלה בממוצע (41,353 ימים מצטברים עבור 3,586 עובדים) ובמשרד הבינוי והשיכון נרשמו 13 ימי מחלה בממוצע - 8,728 ימים עבור 665 עובדים. מספר דומה נרשם גם במשרד קטן בהרבה - המשרד להגנת הסביבה. ברשות להגבלים עסקיים יש גם לא מעט עובדים חולים - 11 יום בממוצע במהלך השנה.

הבריאים ביותר הם עובדי המשרד לשיתוף פעולה אזורי - רק 1.5 ימי מחלה בממוצע בשנה. במשרד לפיתוח הנגב והגליל הסיכום השנתי הוא שלושה ימי מחלה.

לא רק שמספר ימי המחלה גבוה בבסיס, וניצולו גבוה במיוחד, לעובדי המגזר הציבורי יש צ'ופר הנקרא פדיון ימי מחלה. בעוד שבמגזר הפרטי ימים שלא נוצלו נמחקים עם פרישה ממקום העבודה הרי שבמגזר הציבורי חלק מהם ניתנים לפדיון. לכאורה, מדובר במנגנון שאמור לתמרץ עובדים שלא לנצל ניצול יתר, אך מעשית מסתבר שכשיש לך 30 ימי מחלה בתשלום בשנה, קל לנצל ולשמור גם ימים לפדיון.

בישראל לוקחים פחות ימי מחלה מבאירופה

על אף שישראל, על כלל מגזריה, נתפשת על ידי מעסיקים שונים כגן עדן לעובדים חולים, מנתוני מחקר שערך מחלקת המחקר של הכנסת עבור חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו) באחרונה, עולה כי בהשוואה עולמית המספר ימי המחלה בתשלום נמוך מאוד יחסית למדינות אחרות.

ב-2014 נתון זה היה 4.1 ימים בממוצע, מספר יציב יחסית ל-2005 אז הוא היה 4.2. במהלך השנים ירד המספר הזה מעט ל-3.5 ימים ועלה שוב למספר הנוכחי.

מכאן ניתן גם להסיק כמה מעט ימים לוקחים עובדים במגזר הפרטי, שהרי הממוצע מושפע ממאות אלפי העובדים המקבלים ימים רבים מאוד בממוצע במגזר הציבורי.

מול מדינות העולם אנחנו בריאים מאוד. מספר ימי המחלה הממוצע בישראל קטן במחצית מאלה שלוקחים הפינים - 8.9 ימים, הדנים - 7.7 ימים או הקנדים - 7.4 ימים. מנתוני 2009 עולה כי בשנה זאת לקחו הישראלים 3.9 ימי חופשה, בעוד שבספרד לקחו 9.2 ימי מחלה וביוון לא פחות מ-14.8 ימים.

המספר הישראלי דומה לימי המחלה בארה"ב וגבוה רק מימי המחלה שלוקחים עובדים בטורקיה או בקוריאה, בעוד שברוב אירופה מדובר במספרים גבוהים יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker