עובדי דיסקונט מחממים מנועים לקראת שביתה: "ההנהלה נוהגת בביריונות"

יו"ר הוועד: "ההנהלה קולטת עובדים באמצעות חוזים אישיים בניגוד להסכמים החתומים"

חיים ביאור

ועד עובדי בנק דיסקונט מחמם מנועים לקראת מימוש איום השביתה שלו, לאחר שההסתדרות כבר הכריזה, לבקשתו, על סכסוך עבודה בבנק. יו"ר הוועד הארצי של עובדי דיסקונט, מני גרינשטיין, שיגר אתמול חוזר לפקידי הבנק ולעובדים בדרג הניהולי, שבהם התריע מפני "הניסיונות של הנהלת דיסקונט להתנהל בצורה חד צדדית וביריונית, תוך ניצול ציני ומדאיג של האחריות אותה מגלה נציגות העובדים".

בחוזר אומר גרינשטיין כי בשנה האחרונה הציג הוועד בפני הנהלת הבנק שורה של נושאים שיש לטפל בהם, אך הנהלת הבנק מעדיפה שלא להתייחס אל רובם המכריע.

מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי
מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקיצילום: דניאל בר און

לדבריו, הנהלת דיסקונט מפירה הסכמים חתומים, בכך שהיא קולטת לעבודה עובדים כדי להעסיקם באמצעות חוזים אישיים במסווה של "עובדים אירעיים".

עוד הוא אומר שהנהלת הבנק פוגעת בעובדים על ידי שינמוך בהגדרת תפקידו של העובד, שמשפיעה על מעמדו של העובד ושכרו וכן מתון הגדרות תפקיד לעובדים שאינם תואמות את עיסוקם בפועל.

גרינשטיין גם מאשים את הנהלת דיסקונט בחדירה לתחום הפרט, על ידי קיזוז סכומים מתלושי השכר וכמו כן הוא מתלונן על עומס בעבודה שנוצר בשל מחסור חמור בעובדים.

מי שמנסה לפרש את האחריות שגילינו לפחד ושקט ביחסי העבודה בבנק – טועה", נאמר בחוזר. הוא מסיים את החוזר בהערה כי עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר (שנכר על ידי הנהלת דיסקונט כדי לסייע לה בתחום יחסי העבודה, לרבות מול הוועד), "ניצפה היום במסדרונות של קומת ההנהלה".

לא התקבלה תגובת הנהלת בנק דיסקונט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker