83% מהמנהלים בשירות המדינה: "הביצועים השתפרו עקב הרפורמה"

התשובות מעודדות את אנשי הנציבות, שחוששים לגורל הרפורמה, הנתונה בידיה של הממשלה החדשה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
טלי חרותי-סובר

סקר חדש שערך המטה לרפורמה בשירות המדינה מראה כי עובדי מדינה מרוצים מהרפורמה, וכי ההתנגדויות הרבות שנשמעו בתחילת הדרך פוחתות והולכות.

לפי הנתונים, 83% מהמנהלים שהשתתפו בסקר חשים כי רמת הביצועים של יחידתם השתפרה בעקבות הרפורמה ו–78% מהמנהלים חשו כי מיומנויות הניהול שלהם עצמם השתפרו. בקרב העובדים, 88% מהמשתתפים בסקר דיווחו כי היעדים והמשימות שלהם כיום ברורים יותר מבעבר, ו–73% חשו כי הם מקבלים כלים טובים יותר לביצוע עבודתם.

הסקר יוצג היום בעת התכנסותה של שדולה חדשה בכנסת לתמיכה ברפורמה בכוח האדם שמקדמת נציבות שירות המדינה, שקמה ביוזמת ח"כ רועי פולקמן (כולנו). הסקר נערך בקרב 1,147 עובדי מדינה ו–430 מנהלים, ובחן את יחסם לתהליך של העובדים במשרדי נחשון - אותם משרדים שבהם התבצע הפיילוט, שבהם משרדי הכלכלה והבריאות.

צילום: אייל טואג

התשובות מעודדות את אנשי הנציבות, שחוששים לגורל הרפורמה, הנתונה בידיה של הממשלה החדשה. אחד החששות הגדולים של הנציבות כיום טמון בסעיף בהסכמים הקואליציוניים שחתמה הליכוד עם כל השותפות האחרות, שלפיו גם משרות הסמנכ"לים במשרדי הממשלה ייהפכו למשרות אמון. רק מנכ"לי המשרדים נחשבים כיום למשרות אמון, והם בדרך כלל מתחלפים יחד עם השר האחראי על המשרד, וזאת בעוד שתפקידים אחרים הם מקצועיים לחלוטין - ואינם תלויים בהתחלפותו של שר כזה או אחר. משה דיין, נציב שירות המדינה, מתנגד לסעיף זה בתוקף, וצפוי לנסות לסכל את יישומו.

על השאלה "האם ניתן לשנות ולשפר את המערכת הממשלתית?" ענו 92% מהנשאלים בחיוב, ו–84% ענו כן חד־משמעי. לא פחות מ–97% מהמנהלים אמרו כי הם מוכנים לקחת חלק בשינוי שאותו מיישמת הרפורמה.

על אף המספרים המעודדים והתרחבותה של הרפורמה למשרדי ממשלה נוספים, עוד עומדים בפניה לא מעט אתגרים - כשהגדול שבהם הוא ההחלטה על אורך התקופה שלפני הענקת הקביעות. כיום מדובר בשנתיים, בעוד הנציבות מבקשת שהתקופה תוארך לחמש שנים, וההסתדרות כבר הודיעה כי הדבר לא מקובל עליה. על פי התכנון, ההחלטה בנידון אמורה להתקבל עד סוף 2015.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker