עובדי הרכבת יקבלו
 מענקי התמדה

בניסיון לצמצם את השביתות, נחתם הסכם בין הרכבת לבין ההסתדרות והוועד, שיעניק לנהגי הקטרים מענק רבעוני מיוחד בסך מאות שקלים

חיים ביאור

עובדי רכבת ישראל שבחטיבת הנוסעים יקבלו שורה של הטבות, בסך אלפי שקלים לכל אחד מהם, בגין "הגידול בעומס העבודה בשל הוספת קווי נוסעים" — כך עולה מהסכם שנחתם בין סמנכ"ל משאבי אנוש ברכבת ישראל, ירון הדרי, לבין יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, וועד עובדי הרכבת בראשות ניקה שמחוביץ.

ההסכם מעניק לכל הנהגים של קטרי רכבות הנוסעים מענק מיוחד בעבור 1 ביוני 2014 עד 1 ביוני 2015. בנוסף, הנהגים יקבלו אחת לרבעון מענק התמדה בסך כמה מאות שקלים. בחמשת הרבעונים הקרובים ישולם מענק ל–20 נהגים, חמישה פקחים וחמישה מנהלי תחנות רכבת או מנהלי תחנה במשמרת שהצטיינו בעבודתם. ההסכם קובע עוד כי נהגי רכבות הנוסעים יהיו זכאים לגמול מיוחד בסך מאות שקלים בגין "הקפצות" לעבודה מסיבה כלשהי, בעיקר אם נוצר לפתע מחסור בכוח אדם. סעיף אחר קובע כי פקחים (קונדוקטורים), מנהלי תחנות במשמרת ומנהלי תחנות תפעוליות יהיו זכאים למענק מיוחד בגין תקופת העומס ברכבת בין אמצע יוני 2014 לסוף אוקטובר 2014.

עלות ההסכם היא 1.5 מיליון שקל בשנה הראשונה, ו–700–800 אלף שקל לכל אחת מהשנים הבאות. ההסכם מבטיח קידום של פקחים לתפקידי מנהל משמרת והעברת נהגי קטרים מחטיבת המטענים לחטיבת הנוסעים, ומסמיך את מנכ"ל הרכבת להעניק דרגות אישיות לנהגים שהגיעו לדרגה המרבית. ההסכם גם מסדיר את הדרגות שבהן ייקלטו עובדים חדשים ואת קידומם. עוד נקבע כי הנהלת הרכבת תממן את מלוא הלימודים של עובדים שירצו לעבור לדירוג טכנאים, ותאפשר לכל נהג ללמוד באופן פרטי. במקביל, כל נהג נוסעים יוכל לקבל גמול השתלמות ב' (בנוסף לגמול א') אם ישתתף בקורס למקצועות הרכבת של 400 שעות לימוד, שאותו החברה תעביר על חשבונה.

אבי אדריצילום: תומר אפלבאום

בהנהלת הרכבת מקווים שההסכם החדש יקטין את המוטיבציה לעיצומים ולשביתות, אף כי ההסכם הקודם שנחתם ב–2012 לא הבטיח זאת. באותו הסכם קיבלו עובדי הרכבת תוספת שכר של 25% ומענק חד־פעמי בסך 25 אלף שקל, ובתמורה התחייבו להפעיל את מוסכי החברה 24 שעות ביממה, ולשמור על שקט תעשייתי במשך שלוש שנים. ואולם העיצומים ברכבת חזרו אחרי כמה חודשים. בכל מקרה, ההסכם טעון אישור של הממונה על השכר באוצר, קובי אמסלם, ושל דירקטוריון הרכבת.

אדרי אמר אתמול כי "אני מברך את הצדדים על ההסכם אליו הגענו לאחר משא ומתן מורכב. ההסכם מקדם ומחזק את העובדים, שעברו תקופות של עומס קשה בעבודה במשך תקופה ארוכה, וניצבים בפני אתגרים נוספים".

שכרם של עובדי הרכבת הוא בממוצע כ–20 אלף שקל בחודש, יותר מכפליים מהשכר הממוצע במשק. העובדים נהנים גם מתנאים נלווים משופרים, כמו נסיעה חינם של ילדיהם ברכבת וימי הבראה בשווי מוגדל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker