ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק דיסקונט בגלל "עומס בסניפים"

בתום שבועיים של "צינון", עובדי הבנק יהיו רשאים, על פי החוק לשבש את פעילות הסניפים ואף להשביתם ■ יו"ר הוועד הארצי של עובדי בנק דיסקונט, מני גרינשטיין, אמר שהסכסוך נוגע ל-4,500 עובדים בבנק

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההסתדרות אישרה היום (ה') את בקשת עובדי בנק דיסקונט להכריז על סכסוך עבודה ומסרה הודעה על כך למשרד הכלכלה. בתום שבועיים של "צינון", עובדי הבנק יהיו רשאים, על פי החוק לשבש את פעילות הסניפים ואף להשביתם.

יו"ר הוועד הארצי של עובדי בנק דיסקונט, מני גרינשטיין, אמר שהסכסוך נוגע ל-4,500 עובדים בבנק – פקידים וגם מנהלי סניפים ומורשי חתימה. לדבריו, הסכסוך הוכרז בשל כמה עילות: החלטת ההנהלה לשנות באופן חד צדדי את הגדרות התפקידים, העיסוקים והמשימות בדיסקונט, מהלך המשפיע לרעה על מעמדם, קידומם ושכר של העובדים; עומס עבודה רב בסניפים, שנוצר בשל הליך פרישה מרצון שיזמה הנהלת הבנק והקיף מעל 400 עובדים; היעדר הסכמות עם ההנהלה בנוגע לטענת העובדים כי התקנת שעוני הנוכחות בבנק פוגעת בשכרם (מכיוון ששונה אופן המדידה של שעת הנוכחות שלהם בסניפים).

ועד העובדים טוען שהנהלת דיסקונט מפרה הסכמי עבודה קיבוציים שכבר נחתמו ולפיהם יוגבל מספר העובדים שיועסקו בבנק על פי חוזים אישיים. לטענת הוועד, הנהלת דיסקונט מעדיפה להעסיק עובדים ארעיים בשכר גבוה יותר מזה המשולם לעובדים הקבועים, רק כדי לצמצם את מספר העובדים המאורגנים בהסתדרות ומיוצגים בוועד.

"הפגנו איפוק במשך חודשים שבמהלכם ניסינו להגיע לסיכומים עם הנהלת הבנק, אך זו עושה הכל כדי להביא את המו"מ למבוי סתום", טען גרינשטיין.

הנהלת דיסקונט סירבה להגיב.

מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקיצילום: דניאל בר און

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker