הצעת החוק של ח"כ רחל עזריה תאריך את משך החופשה של העובדים

ח"כ עזריה: "העלאת מספר ימי המינימום בשלושה לפחות לעובד תסייע להעלאת רמת הפריון ותחליף את הדרישה הישראלית לימי מחלה"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

אחד הדגלים המשמעותיים שהרימה ח"כ רחל עזריה מסיעת כולנו מתבטא בהצעת חוק המבקשת להעלות את מספר ימי החופש המינימליים הניתנים לעובדים בישראל, שכיום מסתכמים ב–10–12 ימים בשנה, לפי מספר ימי העבודה בשבוע (חמישה או שישה ימים). לדבריה, אוכלוסייה גדולה של עובדים צעירים אינה מצליחה לצבור מספר גדול מימי המינימום משום שאינה עובדת פרק זמן ארוך מספיק במקום העבודה כדי להעלות את מספר הימים הצבורים. כך, בכל עבודה חדשה, מתחיל העובד מההתחלה.

"קבוצת העובדים הזאת לא כוללת את אנשי המגזר הציבורי, שמלכתחילה מקבלים יותר מהמינימום, וגם לא את הקבוצות החזקות, כמו אנשי היי־טק, שגם הם מקבלים יותר ימי חופש מיומם הראשון בעבודה", אומרת עזריה. "מדובר בעיקר בעובדים צעירים ובקבוצות מוחלשות, שאינן מצליחות לצבור ימי חופש".

שינוי חוק ימי חופשה

לדבריה, "העלאת מספר ימי המינימום בשלושה לפחות לעובד תסייע להעלאת רמת הפריון ותחליף את הדרישה הישראלית לימי מחלה. כיום עובד לוקח ימי מחלה במקום ימי חופשה שאין לו, ומכיוון שמתחילים לשלם לו רק מהיום השלישי, החופשות ארוכות יותר. עם העלאת ימי החופשה המינימליים נאפשר לעובד לצאת לחופש לפרק זמן קצוב, מבלי לרמות אף אחד".

המתנגדים להצעת החוק הם כמובן המעסיקים, שטוענים כי תוספת של שלושה ימי חופש בתשלום הם עול כלכלי שלא יוכלו לעמוד בו. ואולם עזריה אופטימית: "מדובר בימים שניתנו בעבר. זהו מצב של Win-Win: המעסיק, שיקבל עובד רגוע יותר, ירוויח לאורך זמן".

עזריה מקדמת גם סדרת חוקים בנושא שוויון. כך למשל, היא מבקשת להפוך את חופשת הלידה לתקופת הורות ולהעמיק את המידע הניתן לאבות על ידי המוסדות השונים באשר לאפשרותם לקחת חופשת לידה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker