בחופש הגדול: אימהות עובדות נפגעות יותר

סקר אולג'ובס: 54% מהאמהות העובדות חשות כי החופש הגדול פוגע להם בקריירה לעומת 42% מהאבות העובדים ■ ב-44% ממקומות העבודה הבאת ילדים אינה מקובלת ■ והבשורה למעסיקים: 35% מההורים לא חשים בנוח לבקש שיפור בתנאי ההעסקה

טלי חרותי-סובר

סקר שערכה מחלקת המחקר של AllJobs לקראת החופש הגדול בקרב 426 הורים, בדק את היערכותם לקראת הקיץ ב-2 הגזרות הרלוונטיות: מול המעסיק ומול ילדיהם. לשאלה "האם הקריירה האישית שלך נפגעת במהלך החופש הגדול?" 51% מההורים השיבו בחיוב. 54% מהנשים העידו שהקריירה האישית שלהן נפגעת במהלך החופש הגדול, לעומת 42% מהגברים.

כל נשאל רביעי דיווח שהוא מצמצם את היקף חיפושי העבודה בתקופה זו, ו-28% השיבו שהם דוחים באופן המוחלט את החיפוש. בעניין החיפושים, מדובר בפער מהותי בין הנשים (32%) לגברים (15%). לשאלה "כיצד נערכת מול מקום העבודה שלך לקראת החופש הגדול" 8% בלבד מהמשיבים, ענו שהם צמצמו את שעות עבודתם במהלך היום, בזמן ש-41% נאלצים להמשיך לעבוד כרגיל, 38% מנצלים את ימי החופש שברשותם ו-13% לוקחים ימי חופשה ללא תשלום (17% מהנשים ורק 3% מהגברים).

שתי אמהות מחזיקות בילדיהם
בעבור הילד הראשון תוגדל הקצבה מ-140 שקל ל-150 שקלצילום: אי - פי

מסתבר שהמעסיקים אינם מקבלים בהבנה את החופש הגדול. רק 12% מהנשאלים העידו שהמעסיק שלהם מקבל בהבנה מלאה את הבאת ילדיהם למקום העבודה, בעוד ש-44% השיבו כי מאפשרים להם לעשות זאת אך הפתרון אינו נוח לשני הצדדים. 44% מהנשאלים ענו שהבאת ילדים למקום עבודתם אינה מקובלת. לשאלה האם מקום העבודה נערך לחופש הגדול השיבו 75% מהנשאלים כי אין כל הערכות .

למעסיקים יש בשורה טובה: 35% מההורים, דוחים בתקופה זו את הבקשות לשיפור תנאי עבודתם משום שאינם חשים בנוח לעשות זאת, ושוב נשים מוותרות יותר 38% מהנשים לעומת 29% מהגברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום