ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבורסה; "העובדים חוששים לביטחונם התעסוקתי"

ההכרזה על סכסוך עבודה אושרה אתמול (א') פה אחד באסיפה של עובדי הבורסה. הרקע הוא השינוי הצפוי במבנה הבעלות של הבורסה

חיים ביאור

ההסתדרות במרחב תל אביב הכריזה היום (ב') על סכסוך עבודה בבורסה לני"ע. משמעות ההכרזה היא שבתום תקופה של שבועיים ההסתדרות תוכל להורות ל-250 עובדי הבורסה לפתוח בשיבושים או אף בשביתה.

ההכרזה על סכסוך עבודה אושרה אתמול (א') פה אחד באסיפה של עובדי הבורסה. הרקע הוא השינוי הצפוי במבנה הבעלות של הבורסה, באופן שהיא תהפוך מגוף שאינו מחלק רווחים, לחברה רגילה המאפשרת רווח לחבריה, תוך הפרדת זכויות הבעלות מזכויות המסחר. השינוי המבני נעשה על רקע הירידה המשמעותית במחזורי הפעילות בבורסה בשנתיים האחרונות.

הבורסה בתל אביב
הבורסה בתל אביבצילום: בלומברג

יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב, גרשון גלמן, ומזכיר הסתדרות הפקידים במרחב תל אביב, עמיר שפטל, אמרו היום שעובדי הבורסה דורשים להבטיח בהסכם מיוחד שהם יקבלו נתח מהבעלות על החברה החדשה, בשיעור של 8%-10%. כמו כן, אמרו השניים, עובדי הבורסה דורשים שיובטח שהם לא ייפגעו במעמדם או בשכרם בעקבות השינוי המבני הצפוי.

ואולם, הנהלת הבורסה מעוניינת דווקא להפחית את עלויות השכר של העובדים, המסתכמות במחצית מהכנסות המוסד, והיא הציעה במו"מ תוספת שכר סמלית של 1%, חלקה קבועה וחלקה תלויה בפעילות הבורסה. כמו כן היא דורשת להאריך את שעות העבודה, ללא תשלום בעבור שעות נוספות לעובדים. עלות השכר של עובד בבורסה היא מהגבוהות במשק ומגיעה בממוצע ל-49 אלף שקל.

אסיפת חברי הבורסה צפויה לאשר ב-30 ביולי הקרוב את השינוי המבני בבורסה ועל רקע זה הקדים ועד העובדים בראשות יצחק לרנר, בליווי אנשי ההסתדרות, את פתיחת המו"מ על הסכם עבודה קיבוצי חדש, למרות שתוקפו של ההסכם הקיבוצי הקיים עומד לפגו רק בסוף 2015.

"העובדים זכאים להנות אף הם מרווחי חברת הבורסה החדשה, ככל שיהיו כאלה". לדבריו, אם בכל זאת לא יוסכם על הקצאת מניות לעובדים, ההסתדרות תדרוש עבורם מענק בגובה 7-5 משכורות לכל עובד.

בתגובה מסרה הנהלת הבורסה כי "חלקם של העובדים במבנה הבעלות החדש של הבורסה מובטח, שכן בין חברי הבורסה קיימת הבנה שיש להקצות מספר מסוים של מניות ואופציות לעובדים. "אופן חישוב ההקצאה יובא בפני האסיפה הכללית ויתר הנושאים שהעלו העובדים יידונו בהמשך המו"מ עם נציגיהם. אנו מקיימים דיאלוג פתוח ושקוף עם נציגי העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker