בית הדין הארצי לעבודה: החוק הישראלי לא חל על עובדים פלסטינים בניצני שלום

ארגון העובדים מען: "יש הבדל בין שיתוף פעולה בין ישראלים לפלסטינאים שמטרתו להעסיק פלסטינים, לבין העסקה הוגנת של אותם עובדים"

טלי חרותי-סובר

נשיא בית הדין הארצי לעבודה יגאל פליטמן בראש הרכב של 3 שופטים ושני נציגי ציבור, דחה אתמול (א') את עתירתם של שלושה עובדים ממפעל סינון ימית באזור התעשיה ניצני שלום, שדורשים לעבוד על פי חוקי עבודה ישראלים ולקבל זכויות רטרואקטיבית, מאחר ו"אין להחיל את הדין הישראלי על תנאי העסקתם של המערערים".

ההחלטה קובעת כי "לא ניתן לראות במפעל הממוקם באזור התעשיה ניצני שלום, מעבר לתחום הקו הירוק, בגדר מובלעת ישראלית... תכלית הקמת המפעל באותו אזור הינה קודם כל שיתוף פעולה כלכלי בין ישראלים ופלשתינאים והעסקת פלשתינאים. אין מדובר במובלעת ישראלית הפועלת בתחום ישוב ישראלי, שבעניינה יכול שיקבע כי חל עליה הדין הישראלי".

יצויין כי באזור התעשיה בו פעולים כ-13 מפעלים השייכים כולם לישראלים, חל החוק הישראלי בכל תחום שהוא, למעט חוקי העבודה. מאות הפלסטינים העובדים במקום נאלצים לעבוד על פי החוק הירדני, שאינו מתקדם כמו הישראלי. כך נוצר מצב בו המנהל הוא יהודי שמקבל תנאי עבודה מסוג א', בעוד הפועל הפלסטיני מקבל תנאים מסוג ב', כפי שנחשף בכתבה ב-TheMarker.

אסף אדיב, מנכ"ל ארגון העובדים מעןצילום: אייל טואג

והפועלים טוענים לשנים ארוכות של לאפליה קשה, שהחלה בתחילת שנות התשעים, הנובעת מהיותם פלסטינים. על כך אמר אתמול בית הדין כי "מתוך 100 עובדים במפעל הועסקו בו 3 ישראלים בלבד... בתפקידים שונים מתפקידי המערערים... כך שאין מדובר באפליה בין שווים באותו מפעל בשטחים".

ההחלטה מציינת כי העובדים זכאים לשכר עבודה שלא יפחת משכר מינימום מכוח תיקון של צו האלוף משנת 2008, ומשאירה על כנה את החיוב של המערערים על הוצאות בסך 20,000 שקל.

אסף אדיב, מנכ"ל ארגון מען שליווה את העובדים אמר בתגובה: "ההחלטה משאירה את העובדים הפלסטינים באזור התעשיה ניצני שלום בלימבו משפטי. בתי הדין לעבודה בישראל אינם נותנים להם כל סיוע, מבלי שקיימים בתי דין שיפסקו לפי החוק הירדני. יתר על כן, אפילו לפי המשפט הירדני מגיעים לעובדים פיצויי פיטורין וזכויות אחרות שהעובדים שפוטרו לא זכו להנות מהם, הם לא קבלו שכר מינימום, ואף חויבו בהוצאות המשפט, בעוד שהמעביד לא נקנס על פיטורים בריוניים ושרירותיים. יש הבדל בין שיתוף פעולה בין ישראלים לפלסטינאים שמטרתו להעסיק פלסטינים, לבין העסקה הוגנת של אותם עובדים. ההחלטה מפקירה את העובדים לניצול ונותנת לגיטימציה לכאוס ביחסי העבודה השוררים באזור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker